איך יוצאים מבאסה ומהר!

היום אני אלמד כיצד לצאת מבאסה ומהר.

לפני שאני אמשיך, אציין שהרבה פעמים אנחנו יכולים למצוא שיעורים חשובים במסווה של הבאסה שיכולים ללמד אותנו על עצמינו ועל המשך דרכינו.

אך יחד עם זה, הבאסה יכולה להיתקע קצת יותר מזמן השיעור הנדרש ולהידבק עלינו שלא לצורך ופשוט להמשיך לבאס את עצמינו ואת כל הסביבה ולגרום לחוסר בפוקוס ובפרודוקטיביות, היא מורידה את החשק לפעול ולהתקדם ופשוט עושה אותנו כבדים ועייפים מכדי לעשות משהו.

אז איך יוצאים מהבאסה ומהר?

קודם כל עלינו להבין שבאסה (תסכול מחשבתי) זאת בחירה, אומנם בחירה לא מודעת אך עדיין בחירה ולכן אנחנו יכולים לשנות את הבחירה הזאת ולהחליט להביט על הנושא מזווית אחרת.

הדבר השני שעלינו להבין זה שהבאסה הזאת נמצאת רק אצלנו בראש והיא לא פיסית בעולם החיצוני, היא סך הכל תמונה מנטלית שתופסת לנו את המרחב המנטלי כרגע.

כמו בלון שהתנפח בתוך המודעות שלנו ולא נותן לנו לראות את מה שיש מעבר אליו.

ואפשר לפוצץ את הבלון הזה באמצעות מחט הבחירה.

אז מה יש לנו כאן בינתיים…

יש לנו בחירה לא מודעת להתבאס. ובחירה היא כוח מרכז, כוח שמרכז את כל האנרגיה שלנו על מטרה אחת.

ויש לנו את הגורם לבחירה הלא מודעת הזאת שהוא תמונה מנטלית של סיטואציה מסוימת + מסקנה שלילית שגורמים לנו להתבאס ולהשאיר את הבאסה בפנים.

אז אם הייתי עושה מזה נוסחא, זה היה נראה כך:

באסה = תמונה מנטלית של סיטואציה מסוימת + מסקנה שלילית + בחירה לא מודעת להתבאס שמרכזת את כל האנרגיה שלנו שם.

הדרך להפוך את התהליך הוא זה:

א. לבחור באופן מודע וחד משמעי שאנחנו לא מוכנים להתבאס יותר מזה.

ב. להחליט שהמסקנה שהסקנו באופן לא מודע בעקבות התמונה המנטלית השלילית היא לא נכונה ולתת לסיטואציה משמעות חדשה וחיובית ביותר לפי בחירתנו.

ואנו עושים זאת על ידי דיאלוג פנימי שאומר: "אני בוחר לפרש את זה בצורה החיובית ביותר ומאמין שזה רק לטובה וזה בא להעלות ולקדם אותי קדימה לעבר הגשמת המטרות שלי".

ג. להחליף את התמונה המנטלית השלילית לאחת חיובית על ידי שימוש בדמיון יוצר. כלומר אם התמונה המנטלית מראה ומייצגת את המסקנה שהכל הולך למטה, עלינו ליצור תמונה הפוכה בדמיון שמראה שהכל הולך למעלה. עלינו לראות בתמונה את התוצאה הסופית של המטרה שלנו כאחת שהושלמה בהצלחה והיא כבר בהישג ידנו…אנחנו חיים את ההצלחה הזאת.

לאחר שאנו רואים את התמונה החיובית שיצרנו בדמיון ובוחרים להאמין בה, עלינו…

ד. לפעול עכשיו! ולעשות משהו שידגים שאנו בוחרים בחיובי, בוחר בשינוי, בוחרים בהתקדמות, בוחרים באושר.

ואם באמת הבנת למה אני מתכוון אז…קום מהכיסא וקפוץ או רקוד…עשה משהו מטורף וכיפי שיתחיל להזיז אותך לפעולה.

עשה את שיחת הטלפון הזאת, קח דף ועט ותכנן את אסטרטגיית הניצחון שלך, היכנס לאוטו וסע לאן שצריך, התחל לזוז! תכנס לפעילות עכשיו!

פעילות נושמת חיים לתוך התמונה החיובית שיצרנו והיא יוצרת מומנטום…היא גורמת לדברים להתחיל לקרות ומבלי ששמים לב, אנחנו שוב על מסלול ההצלחה, דוהרים קדימה בהנאה לעבר הגשמת החלומות שלנו ונהנים מכל רגע ורגע במסע המופלא לשם.

זהו, זאת הדרך לטפל בבאסה ולשנות אותה במהירות למשהו חיובי שקפיץ אותך מהכיסא ויקדם אותך קדימה.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו