לך אחר הקסם שלך

מדונה אינה מבינה בציוד ההגברה והתאורה והמכשור האלקטרוני הרב שעל הבמה…למה היא מצליחה? כי יודעת ומכירה היטב את הקסם שלה והיכן הוא מתרחש.

הקסם שלה מתרחש כשהיא שרה ורוקדת. כל השאר הם קסמים ששייכים לתחום של אנשי מקצוע אחרים.

תחשבו על זה, היא פשוט עושה את מה שהיא טובה בו – מוציאה את הקסם שבה וזוכה לכזאת הצלחה אדירה.

רונלדיניו אינו מבין בעריכת דין או ביחצנות וכו' מפני שזה לא תחום הקסם שלו, תחום הקסם שלו זה לרקוד עם הכדור עד לשער, כשהוא על המגרש והוא נוגע בכדור, משהו קורה שם – מתרחש לו קסם. והקסם הזה הוא סוד ההצלחה שלו, כל השאר נרקם סביבו וכל היקום תומך בקסם שלו.

כשאתה מוצא את התחום שבו הקסם שלך בא לידי ביטוי, כל היקום נרתם לעזרתך ומסדר את כל השאר בכדי שתוכל לבטא את קסמך.

ולא צריך ללכת רחוק, נהגתי לבקר בסנדביץ'- בר בתל אביב שהיה כלכך מצליח…כל פעם שנכנסתי המקום היה מלא בלקוחות מאושרים, בכל פעם שהגעתי לתל אביב הרגשתי משיכה לא מודעת לנסוע למקום, אפילו אם הוא לא היה במסלול הנסיעה שלי, הייתי מוצא תירוץ להגיע לשם…

ומה סוד הקסם של המקום? האנשים שמכינים את הסנדביצ'ים שם עושים את זה בכזאת אהבה ומשדרים אנרגיה טובה ושירות טוב…הם ממש רוקדים ושרים בזמן שהם מכינים…נדמה שמסביבם קיימת הילה של הצלחה – זאת היא הילת הקסם של אנשים שהלכו אחר הקסם שלהם.

אתה לא צריך להבין בהכל, אתה לא צריך להיות הכי טוב, אתה לא צריך להתחרות עם אף אחד, אתה לא צריך לחפש, אתה לא צריך אפילו להתאמץ…

פשוט תמצא היכן מתרחש בחייך קסם – והפעל את הקסם הזה!

אצלי, שמתי לב שבכל פעם שאני נוגע בכלי נגינה מכל סוג שהוא…מתרחש קסם! רוח ההשראה זורמת דרכי ומנגינות מלודיות ומופלאות מתחילות לזרום ולזרום כמו ממעיין אינסופי.

אני יכול לשבת מהבוקר עד הערב ולהוציא מנגינות יפות אחת אחר השנייה מבלי להיות מודע לזמן שעבר או למנגינות הקודמות שבאו דרכי.

יום אחד קמתי בבוקר, הפעלתי מכשיר הקלטה והתחלתי לנגן – בערב גיליתי שהקלטתי מעל ל 50 מנגינות שונות וכל אחת יפה ומעניינת…מאיפה כל זה בא? אפילו לא הרגשתי כיצד זה מתרחש מרוב ששכחתי את עצמי ביצירה… השראה אלוהית אינסופית שהמקור שלה אינו ידוע.

אף פעם לא למדתי מוסיקה ולא לנגן ועדיין אני מצליח לנגן משמיעה בעשרות כלי נגינה שונים ומשונים…אין לי מושג כיצד – זה פשוט קסם!

אז אני יודע בוודאות שכשאני מנגן מתרחש לו קסם.

אותו הדבר לגבי כתיבת מאמרים וסיפורים, אני פשוט מרגיש דחף עז לכתוב ואני מאפשר את הכתיבה ונותן לקסם לצאת החוצה…ויוצאים דברים נפלאים שמרגשים ויעילים באותה מידה עבור הרבה אנשים.

כשאני כותב, מתרחש לו קסם! וכל השאר כבר מסתדר מעצמו.

אם אני אקח דף ואתחיל לצייר התוצאה תהיה פשוטה לחלוטין מפני שהקסם אינו מתרחש עבורי בתחום הזה או בתחומים אחרים…לשמחתי הגעתי לתובנה הזאת ומצאתי בדיוק היכן מתרחש הקסם בחיי, במקומות שהוא לא מתרחש – אני פשוט לא שם.

וכשאתה מיישם את הקסם שלך – כל השאר מסתדר מעצמו.

כל היקום מסתדר בהתאם.

כאילו שהכנסת את המפתח הנכון לדלת הקסמים של היקום והדלת הנכונה עבורך נפתחה.

מהו הקסם שלך? היכן הוא מסתתר? לכל אדם יש קסם בתחומים שונים, לכן העולם כה מגוון וכה מופלא.

מפני שהוא התקדם בזכות אנשים שמצאו את יכולות הקסם שלהם ויישמו אותן.

אם אתה חושב שאין בך משהו מיוחד, שאין בך קסם, הרשה לי לומר לך שאתה טועה בגדול.

עוד לא פגשתי מימיי אדם שלא זיהיתי בו מיוחדות בתחום מסוים, קסם, כשהוא עושה את הדבר המסוים הזה יש סביבו הילה של קסם ואתה פשוט יודע שזאת המיוחדות והייחודיות שלו.

אלברט אינשטיין אולי לא ידע לשיר ולרקוד כמו מדונה אבל הקסם שלו נמצא בשילוב של דמיון ותיאוריות מדעיות בצורה יוצאת מגדר הרגיל – שם מתרחש הקסם שלו.

התעשיין הישראלי סטף ורטהיימר, הוא מיליארדר שבנה אימפריה, ולמרות זאת הוא חוזר ואומר בכל הראיונות שלו שהוא היה ונשאר בסך הכל חרט טוב שאוהב את עבודתו. החלום שלו היה להיות החרט הטוב ביותר בישראל ולייצר מוצרים מעולים ובסוף הוא נהפך לאיש העשיר ביותר בישראל.

במשך שנים סטף מנסה להעביר מסר חשוב והמסר הוא שאם כל אחד יחפש וימצא את התחום שהוא אוהב לעסוק בו ויתחיל לייצר מוצרים ולתת שירותים ממנו הכל יראה פה אחרת.

ובמילים שלי: אם כל אחד ימצא את הקסם שלו ויפעיל אותו בצורה הכי טובה מהמקום שבו הוא נמצא כעת, הוא ישגשג וכתוצאה יגרום להרבה אחרים לשגשג .

וסטף הוכיח את זה כאשר לקח עובדת דרוזית מהמפעל שלו, סבתא מבוגרת שהייתה מכינה להנאתה סבונים ביתיים שעשויים משמן זית ובהדרכתו גרם לה להצליח בגדול ולייצא את הסבונים הללו לחו"ל וכך ליצור מקומות פרנסה לאנשים רבים בדרך ובנוסף גם להכניס כסף למדינה.

למה? כי הוא זיהה את הקסם שלה – המומחיות בהכנת הסבונים הללו.

נכון שסטף עזר לה אבל מאחורי סטף עומד גוף גדול יותר ממנו – היקום האינסופי שעוזר לכל מי שהולך אחרי הקסם שלו באמונה.

לא אחת יוצא לי לצפות באנשים שהקסם שלהם מרחף סביבם וקורא להם ומתדפק על דלתם שוב ושוב אך הם לא מבחינים בסימנים המובהקים הללו ודוחקים אותו לפינות של זמן פנוי ומתייגים עליו תווית של תחביב.

אני מכיר אישה שאופה עוגות ועוגיות בצורה כלכך יפה וכלכך טעימה…והיא מומחית בכל הסוגים והמתכונים וכל זמן פנוי שיש לה היא אופה ומחלקת לאנשים את העוגות והעוגיות באהבה.

כל פעם שאני פוגש אותה אני מבחין בהילת הקסם שמרחפת סביבה, הקסם בהכנת העוגות והעוגיות.

היא עובדת כשכירה בעבודה משרדית ומייד כשהיא מגיעה הביתה היא פותחת את התנור ומתחילה לאפות את הקסם שלה.

ניסיתי לרמוז לה לפנות לכיוון של עיסוק מלא בתחום הזה אך אמונה אחת קטנה ומגבילה מנטרלת אותה (באופן זמני), אפשר לראות (ולטעום) בבירור שהקסם קיים שם. זה היעוד שלה ואני בטוח שזה רק עניין של זמן (תהליך) עד שהאסימון ייפול עבורה היטב והיא תענה ל "שיחה" שתקרא לה להתאחד עם הקסם שלה, עם האושר שלה באופן מלא.

קראתי על מקרה הפוך של מישהי בארצות הברית שגילתה שהקסם שלה נמצא בהכנת עוגיות ברואוניס שטוחות, היא הייתה אופה אותן בכל יום כתחביב והייתה מקבלת המון מחמאות עליהן עד שיום אחד "נפל לה האסימון" והיא החליטה לענות לצלצול האינטואיציה שלה שיעץ לה לפתוח חנות כזאת בעיר.

ערב אחד היא פנתה לחבורה של אנשי עסקים שבעלה אירח באותו זמן בביתם והגישה להם את העוגיות שלה.

כולם ליקקו את האצבעות והחמיאו לה על העוגיות…אך להפתעתה, כשהיא שאלה אותם מה דעתם לגבי פתיחת חנות למכירת העוגיות הללו? כולם אמרו לה פה אחד – לא! קודם כל מפני שכבר קיימות המון חנויות שמוכרות עוגיות ודבר שני הוא שהבראוני שלה מאוד מוזר, הוא שטוח יותר ורחב יותר מהרגילים, בקיצור הם אמרו לה "וותרי על הרעיון – זה לא יצליח."

למזלה היא לא הקשיבה להם ופתחה בכוחות עצמה חנות במרכז העיר במקום שהרבה אנשי עסקים עוברים בו. ביום הראשון אפילו לקוח אחד לא נכנס, ביום השני היא יצאה מחוץ לחנות עם מגש עוגיות חמות וחילקה לאנשי העסקים שהיו בדרכם למשרדים, לאט לאט הם התרגלו והמליצו לחבריהם ונהפכו ללקוחות קבועים…היום האישה מנהלת רשת של חנויות כאלה בכל רחבי ארצות הברית ובעלת סניפים בחו"ל ומרוויחה בסביבות מאתיים מיליון דולר בשנה!

יש כלכך הרבה דוגמאות נוספות אך המסקנה היא אחת:

כשאתה הולך אחרי הקסם שלך – היקום מתייצב לעזרתך בכדי שתצליח.

באותה הסירה נמצא גם חמי, אדם בעל כישורי בישול יוצאי דופן.

הוא מוציא את הטוב ביותר שבו כשהוא במטבח והוא גורם למשפחתו וחבריו ליהנות ממטעמיו.

הוא מדבר על אוכל ועל כלי מטבח בכזאת התלהבות…

ולמרות שהילת הקסם מרחפת סביבו כשהוא מבשל ובמשך שנים כולם מבקשים ממנו שיפתח מסעדה קטנה שמגישה אוכל ביתי – הוא מנהל עסק של מכירת מכוניות יד שנייה.

כשרואים אותו בתוך העסק, לא רואים הילה של קסם מסביבו ולא אור אחר.

הקסם חוזר והאור נדלק כאשר הוא שב למטבח ומתחיל לבשל.

והמקרים הללו כלכך רבים שאני בטוח שגם אתה מכיר המון מקרים כאלה ואולי אפילו אתה אחד מאותם האנשים שלא מחוברים לתכונות הקסם שלהם.

אז אני מכריז כעת שהגיע הזמן להתעורר, כן.

מי שאמור להתעורר מהמאמר הזה – אני מזמין אותו לעשות זאת ולהתאחד עם הקסם שלו.

מי שהדברים לא מדברים אליו יכול וזכותו לסגור את עמוד האינטרנט הזה ברגע זה ולהמשיך כרגיל.

הנה האתגר שלי עבורך:

בימים הקרובים החל מעכשיו, נסה לאתר את הקסם שלך.

זה יכול לקחת לך דקה וזה יכול לקחת שבוע אך כל זמן שזה ייקח – זה שווה את זה!

איך למצוא את הקסם שלך?

אני בטוח שאתה כבר יודע היכן הקסם שלך נמצא, ואם לא אז הנה מספר טיפים שיכוונו אותך למציאתו,

שאל את עצמך:

  1. מהם הדברים שאני הכי אוהב לעשות?
  2. מה הם הדברים שאני טוב בהם, שבאים לי באופן טבעי וללא מאמץ?
  3. מה הייתי עושה וממשיך לעשות אפילו אם לא הייתי מקבל עבור זה תשלום או הערכה או כל תמורה אחרת?
  4. מה מהדברים שאני אוהב לעשות יכולים להפיק ערך עבור אנשים אחרים ואפילו לגרום לכך שישלמו לי תמורה כספית עבור השירות / המוצר הזה?
  5. תרגיל בדמיון : דמיין לרגע שאתה מגיע לאי בודד ופוגש שם את ילידי המקום השבטיים ומנהיגם מתקדם אליך ואומר לך:

"כולם פה בשבט תורמים בדרכים שונות, השאלה שלנו היא במה אתה יכול לתרום לנו מהכישורים שלך? זכור, אתה יכול לבחור בכל תשובה שתרצה בתנאי שמדובר בתחום שאתה אוהב ושיש לך רצון להעניק ממנו ושיגרום לעוד אנשים ליהנות מאותו הדבר (לישון כל היום לא עומד בתנאי הזה)…מה היית משיב לו?

  1. ערוך סקר בין חבריך וקרוביך, שאל אותם: מהו הדבר שאני מיוחד בו? מהו הכישרון הגדול שלי לדעתכם? באיזה מקצוע לדעתכם הייתי צריך לעסוק? מה העיסוק שלדעתכם גורם לי הכי הרבה אושר? לעיתים אחרים יכולים לראות את הילת הקסם שלך מהצד ולזהות אותה יותר טוב ממך.

לסיכום: לחלק מכם מאמר זה ישמש כהשראה בלבד, אך לאחרים זה יכול לפתוח כיוון חדש בחיים, כיוון של אושר שבו הכל מסתדר כמו…קסם.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו