כיצד משנים הרגל?

איך אתה רוצה שמשהו ישתנה בחייך אם אתה מתנהל על פי אותן תבניות ישנות, על פי אותם ההרגלים?

הרגל הוא תבנית ותפקידה של תבנית הוא לדאוג שאותה הצורה תצא זהה שוב ושוב.

ולכן עד שלא משנים את התבנית, לא ייתכן שינוי.

שים לב לתבניות שלפיהן יומך מתנהל, שים לב לסיטואציות שחוזרות על עצמן שוב ושוב, למצבי הרוח, לדרך ההתנהלות שלך, לאנרגיה והמצב הגופני שלך.

אתה מופעל על פי תבניות.

כיצד משנים תבנית (הרגל) ?

כדי לשנות תבנית עליך להבין קודם כיצד היא נוצרת.

תבנית נוצרת באמצעות חזרה על פעולה שוב ושוב עד שהיא עוברת מהמוח המודע לתת המודע והופכת להרגל.

קיימות תבניות שנוצרו בך במהלך הילדות תוך כדי צפייה באנשים הקרובים אליך עד שהתחלת לחקות אותם באופן לא מודע.

לכן נוהגים לומר לעיתים על ילד שמתנהג על פי תבנית של אחד מהוריו: "התפוח לא נופל רחוק מהעץ", הילד מתנהג בדיוק כמו אימו או אביו.

יש תבניות שאנחנו יוצרים באופן פעיל ויש תבניות שנוצרו באופן עקיף, כתוצאה מצפייה באחרים וחיקוי התנהגותם.

כדי לפרק תבנית ישנה וליצור תבנית חדשה, עלינו להפוך את התהליך על עצמו.

עלינו לפרק את החבילה האוטומטית שהרכיב תת המודע בעזרתו של "ההילוך הידני" שלנו, המוח המודע, ולהתחיל באופן שיטתי לעשות משהו בצורה שונה מהרגיל בכל פעם שהתבנית מופיעה, כך שהתוצאה תצא שונה והתבנית תשתבש ולבסוף תתפרק.

השלבים הם כאלה:

  1. מודעות: זיהוי התבניתלדוגמא כשאתה אומר לעצמך "אוף…עוד פעם המצב הזה חוזר על עצמו?" תהיה מודע לכך שיש כאן תבנית שמפעילה אותך.
  2. 2. פירוק התבנית: עשה משהו שונה!ברגע שזיהית את התבנית, פרק אותה על ידי עשיית משהו שונה. כשהינך פועל תחת תבנית, התוצאה צפויה, כלומר סדר הפעולות כבר צפוי מראש. אם תשנה את מה שאתה נוהג לעשות בצורה אוטומטית, אתה תשבש את התבנית וכך תיצור התחלה של שינוי. ככל שלא תאפשר לתבנית לפעול באופן רגיל ותשנה את פעולותיך, כך התבנית תתחיל להתפרק והיא לא תופעל באופן אוטומטי בכל פעם מחדש. לדוגמא, .  כשאתה אמור להיות ממורמר כתוצאה מהתבנית המופעלת, החלט לשבש אותה והתחל מייד לשמוח, כשאתה אמור לוותר ולהתקפל, עמוד איתן ורוץ בעוצמה קדימה…עשה משהו לא צפוי שמשבש את מהלכי התבנית, כך שהתוצאה תצא שונה מהרגיל.
  3. יצירת תבנית חדשהבאותה השיטה שהתבנית השלילית נוצרה, התחל לעשות דברים בצורה אחרת, בצורה יעילה, חיובית, פרודוקטיבית וחזור על העשייה הזאת עד שתבנית חדשה תיווצר.

אל תיתן לתבניות לא נחוצות להפעיל אותך באופן אוטומטי,ולשבש את השגרה שלך זהה את התבניות השליליות בחייך, פרק אותן על ידי עשיית מעשה שונה מהצפוי כשהתבנית פועלת, וצור לעצמך באופן מודע תבניות חדשות שיפעלו עבורך ולא נגדך.

סע על אוטומט חיובי ויעיל ותהיה מאושר!

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו