איך לשלוט במוח שלנו?


הגוף, המוח, הרגשות שלנו הם מכונות, אין להם מודעות בפני עצמם…הם רק מכשירים.

אל תתנו להם להגיד לכם מה לעשות, תגידו להם אתם מה לעשות.

דברו איתם ותנו להם כל הזמן הוראות…תלמדו אותם מי הבוס.

הדבר היחיד שחי באמת ומודע באמת בתוכנו, זאת המודעות שלנו.

והאבסורד הוא שדווקא היא, הדבר היחיד שאמיתי בנו ובעולם הזה…נדחקת פנימה או נדחפת הצידה.

אנשים חוששים מתסריט שבו רובוטים שניצור ישלטו בנו בעתיד…והוליווד עושה על זה ״קופות״ כבר שנים בקופות הסרטים.

ובכן תרשו לי לחדש לכם…זה קורה כבר עכשיו וזה קרה לכל אורך ההיסטוריה האנושית.

מפני שנרדמנו ושכחנו מי אנחנו, ואנחנו נרדמים ושוכחים שוב ושוב שאנחנו זאת המודעות ששולטת על המחשבות, הרגשות, המוח שהוא המחשב הראשי, ועל הגוף.

ובמקום לקחת שליטה ולנהל את החיים שלנו מרגע לרגע כמו מאסטרים, כמו המאסטרים של המחשבות, הרגשות, המוח והגוף…אנחנו נותנים לרובוטים שלנו לנהל אותנו.

הרובוט קם על יוצרו. הגיע הזמן לשנות את זה. הגיע הזמן לחזור לעצמינו, לכיסא הנהג, למשרד של הבוס, ולתת למכונות האלה הוראות.

תגידו למוח שלכם איך לחשוב, תגידו לרגשות שלכם איך להרגיש, ותגידו לגוף איך לפעול.

תדברו איתם, כוונו אותם, תראו להם איך צריך לחשוב, להרגיש ולפעול…תהיו בוסים טובים, ופנקו את המכונות…תנו להם מה שהם צריכים ותגידו להם מילה טובה כשהם עושים את העבודה שלהם כמו שצריך.

״תודה גוף על העבודה הטובה שאתה עושה עבורי!״

״תודה רגשות על ההרגשה המדהימה שאתן גורמות לי להרגיש עכשיו.״

״תודה מחשבות על הרעיונות הגאוניים, על ראיית העולם החיובית ועל הפוקוס הנכון.״

תגידו תודה והעריכו אותם ותנו להם את התנאים הכי טובים כדי שהם יוכלו לתת לכם את התוצאות הכי טובות בחזרה.

אתמול בשיחה היומית שלנו לפני השינה, הבן שלי (בן 9) אמר לי: ״אבא, נכון שאנחנו לא באמת עייפים, וזה רק המוח שאומר לנו שאנחנו עייפים?״

התלהבתי מההבחנה הזאת ואמרתי לו שזה נכון. שהגוף שלנו לא באמת עייף…זה רק המוח שיכול לגרום לנו לתחושת אשלייה של עייפות (מכל מיני סיבות כמו הצורך בשינה, או שעמום או מצב תודעתי שלילי).

הגוף עצמו יכול לעבוד בלי הפסקה ולא להתעייף עד שהמוח יגיד לנו שאנחנו עייפים, ורק אז נתחיל להרגיש את זה ולהאמין שזה אמיתי.

המוח באמצעות מחשבות ורגשות וכל מיני חומרים שהוא משחרר למערכת הדם, גורם לנו לחוש עיייפות, אך הגוף עצמו אף פעם לא עייף. הוא לא יודע מה זה להיות עייף.

עייפות זה במחשבה, זה לא בגוף.

והעובדה היא שהמוח יכול לעורר את האדם העייף ביותר למצב של עירנות ונמרצות במצב של סכנה…בשניה אחת.

ואז השאלה הנשאלת היא: להיכן נעלמה העייפות הגדולה של לפני רגע?

המוח שולט בתחושות הללו ויכול לגרום לנו להרגיש עייפים או ערניים בקלות.

והשאלה היא: מי שולט במוח? אם אנחנו נותנים למוח את השליטה, אז הוא ישלוט בנו כמו על בובה עם חוטים.

פעם עייפים ופעם רעננים…לפי הקריזות שלו. אך אם ניקח את השליטה חזרה, נוכל לשלוט בעייפות או בערנות שלנו ובעוד הרבה דברים שאנחנו חושבים שאין לנו שליטה עליהם.

״אני יודע את זה מניסיון״ אמרתי לו…הרבה פעמים הצלחתי בקלות ובמהירות לשנות תחושה של עייפות בתחושה של רעננות באמצעות דיבור פנימי, דמיון, וכניסה להרגשה שאני רוצה להרגיש.

וברגע שאני שולט על המכונות שלי, ולוקח את התפקיד ברצינות, הן מקשיבות לי ומבצעות מייד את מה שאני רוצה.

וכך זה אמור להיות באופן קבוע עבור כולנו. עבור זה הן נועדו…כדי לעזור לנו…כדי לשרת אותנו. לשרת את המודעות שבתוך המכונה, שהיא מי שאנחנו באמת.

היום יצא לי להדגים לו את השיעור הזה…

הוא למד עם חוברת מתמטיקה והשתעמם ובקושי התקדם…האנרגיה שלו לא רצתה לפתור תרגילים, אלא לשחק עם החברים בחוץ. לבסוף הוא נשכב על הספה וסרב להמשיך.

אמרתי לו: ״זוכר את מה שאמרת לי אתמול לגבי זה שאנחנו לא באמת עייפים וזה רק המוח שלנו אומר לנו שאנחנו עייפים…אז אתה כרגע נותן למוח שלך לשלוט בך…תתעורר ותשלוט במוח שלך, תשלוט בגוף שלך, תשלוט ברגשות ובמחשבות שלך…תגיד להם מה לעשות והם יבצעו…תהיה חזק ואל תיתן להם להגיד לך מה לעשות, תגיד למוח שלך עכשיו שהוא הולך לפרק את התרגילים האלה בקלות ובמהירות ותגיד למחשבות שלך שהן הולכות לעזור לך לחשוב ולהתרכז ולפתור בקלות את התרגילים ותגיד לרגשות שלך לאהוב את התרגילים וליהנות מהם…ותגיד להם שתכף אתה מסיים את התרגילים בקלות והולך לשחק עם החברים…״

לפתע הוא קם והתיישב לידי…והתחלנו לפתור את התרגילים יחד…והוא נכנס לקצב…ואפילו התחיל לצחוק תוך כדי שהוא מפרק את התרגילים…וזה הפך להיות לסוג של משחק בינינו…של מי פותר מהר יותר, כשהוא מנסה להשיג אותי ואפילו תופס לי את היד ולא נותן לי לכתוב עם העיפרון כדי להשיג יתרון ולנצח אותי…ותוך פחות מ 5 דקות הוא סיים 6 עמודים של נושא חדש…ורץ לשחק עם מצב רוח טוב.

אמרתי לו: ״הוכחת עכשיו לעצמך שאתה הוא זה ששולט על המוח, המחשבות, הרגשות והגוף שלך…״ תזכור שאתה יכול לעשות את זה תמיד, בכל מצב שתרצה. אתה הוא זה ששולט על המכונות שלך, והן מבצעות את ההוראות.

וזה מה שכולנו צריכים לזכור…קטנים וגם גדולים. יש לנו כח אינסופי במודעות…שאנחנו לא מגרדים אפילו את קצה היכולת שלו…ומעבר לשליטה על המוח, הגוף, המחשבות והרגשות שלנו, יש לנו אפילו שליטה על העתיד שלנו דרך המודעות והדמיון וההרגשה…יש לנו שליטה על החיים שלנו כשאנחנו זוכרים מי אנחנו, כשאנחנו זוכרים שאנחנו זאת מודעות וכל השאר זה רק ״חומר ביד היוצר״…זאת מכאניקה שיש לנו שליטה עליה מבפנים…ומה זה ה״בפנים״ הזה שאני כותב עליו כלכך הרבה? מודעות.

והמודעות הזאת צריכה לנהל את ״המכונות״ שלה ואת המכאניקה של המציאות שלה.

המודעות הזאת יכולה לעשות הכל ברגע שהיא נזכרת מי היא ומה היא באמת מסוגלת לעשות.

התרגול והניסיון יוכיח לכל מי שינסה את זה…שזאת האמת.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו