לחשוב במקביל

במישור התחרותי חושבים בטור, במישור היצירתי חושבים במקביל.

וההבדלים בין שתי שיטות החשיבה הם משמעותיים ביותר.

אנשים שחושבים בצורה טורית, תמיד נמצאים בתחרות, תמיד יש מישהו מלפניהם שהם רוצים לעקוף ומישהו מאחוריהם שנושף להם כל הזמן בעורף. יש כל הזמן תחושה של מתח, לחץ והזמן דוחק…

וזה קיים בכל תחום, במוסיקה לדוגמא, על כל אומן אחד שמצליח בגדול, קמים הרבה כאלה שחושבים בצורה טורית ומנסים להיכנס בדיוק לאותה המשבצת שהוא יצר ולהחליף אותו…זה ממש אבסורד.

חשיבה טורית בדרך כלל מייצרת חקיינים, שדווקא בגלל הפוקוס על ההיבט התחרותי הם אינם יצירתיים.

בחשיבה מקבילית, כשמישהו אחד עומד בראש טור בתחום שלך, עליך לשמוח קודם כל שהתחום הזה הוכיח את עצמו כמצליח ולהתמקד על לפתוח טור חדש ומקביל, כדי ליצור משהו ייחודיי שיוסיף לספקטרום הקיים.

בחשיבה טורית יש מקום רק לאחד, בחשיבה מקבילית יש מקום לכולם.

גם להקות מצליחות בתחום הרוק / פופ חושבות בצורה מקבילית ולכן יש הרבה להקות שמצליחות במקביל, מפני שלמרות שכולן מספקות את אותו המוצר שהוא "מוסיקה", הן מביאות אותו מהזווית היצירתית המיוחדת שלהם ומרחיבות את הספקטרום הקיים, הן מוסיפות ערך לעולם.

חשיבה מקבילית היא חשיבה יצירתית שדוגלת בקונספט שיש מספיק עבור כולם. כל מי שיצירתי, מחדש, ומייצר ערך שימושי וקידמה עבור האנשים יוכל לשגשג, מבלי לתפוס את מקומו של האחר.

עולם שבו אנשים וחברות יחשבו במקביל, יהיה עולם משגשג, עשיר, יצירתי ואחד כזה שמלהיב לחיות בו מפני שכולם יכולים ליהנות מהפירות של כולם.

אם אתם נמצאים בעסק או בתחום מסוים ואתם חושבים שכדי להצליח, עליכם להחליף את מי שנמצא כעת בראש הטור, אתם חושבים בצורה לא נכונה, צורה שנוגדת את הטבע, את היקום.

עקרון החשיבה המקבילית הינו עקרון היצירה שלפיו הטבע פועל ולכן הוא ממשיך להתקיים, לגדול ולהעשיר את הקיים.

ומה שטבעי הוא תמיד הכי נכון. זאת מערכת שהוכיחה את יעילותה…וכולנו יכולים להתקיים וליהנות בזכות החשיבה המקבילית של הטבע. זאת הדרך הנכונה.

בדקו את המחשבות שלכם ונסו לזהות האם החשיבה שלכם היא טורית או מקבילית, ואם היא טורית, שנו אותה למקבילית.

חשיבה מקבילית מבוססת על אינדיבידואל או קבוצה של אינדיבידואלים שעובדים על הבאת הפן הייחודי שלהם לתחום מסוים כדי להעשיר את הקיים.

חשיבה מקבילית היא חשיבה שמשפרת את הקיים ומאפשרת לאחרים לשפר אותו גם מהצד שלהם.

תמיד יש מקום לחושבים במקביל ותמיד יהיה.

חשבו בצורה מקבילית…

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו