המסלול שמשכפל הצלחה

אם אתם לא רוצים לעשות משהו, ומרגישים את ההתנגדות כבר מההתחלה, אך מפעילים כח רצון וממשיכים לעשות את זה למרות ההתנגדות, ומצליחים להתמיד בזה במשך חודשים או שנים, אתם מנפחים בלון פנימי, שילחץ יותר ויותר ובסוף יתפוצץ.

מה כן צריך לעשות?

להבין למה אתם מתנגדים לעשייה הזאת ולשנות את ההרגשה שלכם כלפי זה כדי שלא תהיה התנגדות פנימית, לתת לאחרים לעשות את זה תמורת תשלום או ברטר, או פשוט לעזוב את זה ולא לעשות את זה כלל, ולא משנה מהו ״ההפסד״ הרגעי של לא לעשות את זה.

כי בסה״כ של החשבון הכללי בעוד מספר חודשים או שנים, התשלום של הבלון שיתפוצץ יהיה גבוה הרבה יותר מכל מחיר אחר שנשלם עכשיו.

הדרך הנכונה בחיים היא הדרך של חוסר ההתנגדות. המסלול עם הכי פחות התנגדות, המסלול של הזרימה הוא המסלול הנכון, תמיד.

זכרו שבכל פעם שאתם מדחיקים פנימה את ההתנגדות, אתם מנפחים בלון לחץ פנימי שיגביר את הלחץ עד שהוא יגרום לכם להתפוצץ ולהישבר. חבל להגיע למצב שכזה.

חפשו את המסלולים הזורמים, ולמרות שכרגע הם לא נראים הכי ״רווחיים״, בהמשך הדרך הם יהיו, מכיוון שהאנרגיה שלכם לא תיקטן ותתפצל, מפני שאתם לא תדחיקו את ההתנגדות פנימה ולא תלחמו נגד עצמכם במאבקי שווא שמנפחים יותר ויותר את הבלון.

שחררו את האוויר מהבלונים שניפחתם עד כה, שחררו לחץ, וחפשו את המקומות הזורמים, את המסלולים עם הכי פחות התנגדות שאפשר למצוא כדי להגיע לתוצאות שאתם רוצים.

אם לדוגמה אתם רוצים להתפרנס, אז להיכנס לסוג עבודה שגורמת לכם להתנגדות וניפוח הבלון הפנימי, היא בחירה גרועה.

זכרו שהתוצאה הרצויה היא מקור פרנסה, וליעד הזה אפשר להגיע מהרבה מקומות, מהרבה זוויות, ולא חייבים להתנגח כל הדרך אל היעד הזה במסלול עם הכי הרבה התנגדות.

מה אתם רוצים להוכיח? שיש לכם כח רצון?

זה טפשי.

יש כלכך הרבה אנשים מצליחים שהכל זורם להם…כי הם יודעים לזרום עם מה שמרגיש להם טוב, ולתת לאחרים את המשימות האחרות שהם עצמם חלשים בהן ויש להם התנגדות לעשות אותם.

ויש להם תכונה מופלאה נוספת של לומר ״לא״ לכל מה שלא מרגיש להם זורם.

איש עסקים אחד אמר: ״כסף אוהב את המסלול עם הכי פחות התנגדות…שם הוא משתכפל וגדל מהר יותר.״

וזה נכון לא רק לגבי כסף, זה נכון לגבי כל אנרגיה.

אנרגיה אוהבת מסלולים של חוסר התנגדות, שם היא גדלה ומשתכפלת מהר יותר.

אל תעשו את הטעות הזאת של להוכיח עד כמה שאתם חזקים מול עצמכם, בכך שאתם מדחיקים פנימה את הכעס וההתנגדות ומנפחים לעצמכם בלון בגוף, בנפש ובנשמה…שלבסוף כמו כל בלון…סופו להתפוצץ לכם בפנים.

תהיו חכמים ותזרמו מההתחלה…ואם משהו חייב להיעשות והוא לא זורם לכם, תנו את זה לאחרים שזה כן זורם להם לעשות את זה, או שתשכנעו את עצמכם פסיכולוגית כך שההתנגדות תעלם וזה ירגיש לכם טוב לעשות את זה (אפשרי, אך זה לא קל כי זה דורש ידע מיוחד של הכרת הפסיכולוגיה הפנימית שלכם).

אך בשום פנים ואופן אל תמשיכו להדחיק את ההתנגדות פנימה.

תמירו כל התנגדות לזרימה! כל קרחון שנמצא בנהר שלכם…ולא זז…תמיסו אותו למים שזורמים במורד הנהר…

שחררו את האוויר מהבלונים שבפנים…עדיין לא מאוחר…התחילו לזרום עם מה שמרגיש לכם טוב ומגביר לכם את האנרגיה ותזרקו את כל השאר!

הזמן שלכם שווה הרבה יותר מזה, האנרגיה שלכם שווה הרבה יותר מזה, החיים שלכם שווים הרבה יותר מזה.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו