טוויסט חיובי בעלילה

המחשבות שלנו שוות כלכך הרבה…אל תשימו אותן במקום שלא שווה אותן. אפילו לא לשנייה אחת.

אם משתמשים במחשבות נכון, הן פותחות עבורינו את כל הטוב שבעולם.

התייחסו למחשבות שלכם כאל אחד משלושת המשאבים העצמיים הכי חשובים ויקרים שיש לכם בעולם הזה, שהם המודעות, המחשבה, והגוף.

המחשבות הן הגשר בין המימד האינסופי המוחלט והלא משתנה של התודעה, לבין העולם הגופני הארצי החומרי שמשתנה בהתאם למחשבות.

כן, העולם הפיזי משתנה, מתקדם ומתעדכן בהתאם למחשבות של כולנו.

וכמובן שכל הסיפור של המציאות האישית שאנחנו חווים דרך המודעות האישית שלנו, נבנה על גבי אבני המחשבות שלנו.

יש לנו שליטה על המחשבות שלנו, מהסיבה הפשוטה שאנחנו הן לא המחשבות שלנו, אנחנו משהו שקודם להן, משהו שיכול לצפות בהן, לבחור, לערוך, לעדכן, לחשוב ולהביע אותן.

אנחנו זאת המודעות שמשתמשת ב״חימר״ המחשבתי כדי ליצור וליצוק ״סיפור״ אישי, זווית אישית משלנו, לעולם האובייקטיבי המשותף.

המחשבות שאנחנו חושבים הן שחקניות ראשיות בכל שינוי שנרצה לחוות בסיפור המציאות שלנו. הן הדיו שכותב על גבי הדף הלבן את המילים שיוצרות את העלילה שלנו. ולכן,

בכל רגע אנחנו יכולים ליצור ״טוויסט״ חדש בעלילה שלנו ולנתב אותה לאן שאנחנו רוצים.

והנה הדרך לעשות את זה:

1. בשלב הראשון עלינו להשתמש במחשבות שלנו כדי לשנות גישה לא איכותית קיימת, מכזאת שיוצרת סיפור לא נעים לשחקן שחווה את המציאות שלנו, לכזאת שיוצרת סיפור מהנה, מרגש, מרתק, שמח, מלהיב.

אנחנו התסריטאים של הסיפור שלנו! רק לנו יש את הכוח ליצור את הסיפור שלנו. ואנחנו יכולים ליצור את הסיפור שלנו בצורה מודעת אקטיבית, או בצורה לא מודעת פאסיבית.

כל גישה, כל סיפור שנסכים לו בצורה מודעת או לא, יהפוך לחוויית המציאות המיידית שלנו.

מהרגע ששינינו גישה, המציאות שלנו מקבלת הזדמנות מיידית לתפנית חדשה…הזדמנות לטוויסט חדש בעלילה שלנו, הזדמנות לשינוי מסלול.

הנה הכלל הראשון החשוב ליצירת טוויסט חיובי בעלילה שלנו:

שינוי גישה, מייצר שינוי במאורעות.

שינוי גישה אינו נלחם חזיתית ״ראש בראש״ בעובדות חיצוניות…זאת לא הדרך הנכונה…שינוי גישה היא התחלה של ייצור של עובדות חדשות מהצד של התודעה.

עובדות מהצד של התודעה, שמגובות באנרגיה שלנו, משנות את העובדות החיצוניות.

כי זה הטבע של המציאות, היא מבוססת על התודעה.

כל שינוי אמיתי הוא שינוי תודעתי.

זה מתחיל במחשבות שונות לגבי אותו ״מצב עגום״ שלפתע מקבל אור חיובי חדש, וכשהמחשבות משתנות, ההרגשה משתנה, האנרגיה מתחלפת ומתחדשת, מתחילה זרימה, ולפתע דברים חדשים שמתאימים לגישה החדשה שלנו מתחילים להירקם בהווה המתחדש שלנו.

אז הצעד הראשון ליצירת טוויסט חיובי בעלילה הוא שינוי התסריט המחשבתי שלנו, שינוי המלל הפנימי, שמכוון לשינוי הגישה.

העיקרון שעוזר לשנות גישה במהירות הוא זה:

לכל דבר שלילי יש שווה ערך חיובי.

כשמצהירים את זה, באופן אוטומטי עולה השאלה: ״אז מהו שווה הערך החיובי בסיטואציה הזאת?״ ומהרגע הזה הראייה שלנו נפתחת ואנחנו מתחילים לראות את הצד החיובי של הדברים.

שינוי הזווית שבה אנחנו מסתכלים על משהו, משלילית לחיובית, מתחילה מהחלטה לראות את הדברים באור חיובי, לראות את הפלוסים שבמצב, לראות את הפלוסים שבנו, לראות את הפלוסים באפשרויות שיש לנו ובכוחות העצומים שיש בנו לעשות כל מה שנרצה שטבועים בנו מהרגע שנולדנו (וכמובן שבמימד של המודעות שאליו אנחנו שייכים, מאז ומעולם).

שינוי גישה, משנה את הפאזה של המתח, משלילי לחיובי, והמתח החיובי משנה את כל מה שהוא בא איתו במגע במציאות.

תשנו גישה, ולפתע הכל משתנה.

ומה השתנה בעצם?

לא משהו חיצוני, אלא משהו פנימי בתוכנו. וכשאנחנו חווים את השינוי המהיר הזה, אנחנו מבינים היכן נמצא כפתור השליטה של המציאות שלנו…היכן הוא תמיד היה והיכן הוא תמיד יהיה. בתוכנו.

אז שינוי מיידי של הגישה שלנו הוא השלב הראשון ביצירת טוויסט חיובי בעלילת המציאות שלנו.

2. לאחר ששינינו גישה, מייד נרגיש תחושת הקלה, נרגיש הרבה יותר טוב עם עצמינו ברגע הזה. האנרגיה שלנו תתחלף לאנרגיה חיובית, ונקבל מיכל מלא של דלק פנימי ירוק ואיכותי שמוכן להנעה קדימה עבור נסיעת ההנאה שלנו.

מהרגע הזה שיש לנו את הדלק הפנימי הזה של שינוי הגישה, יש לנו את האנרגיה לשכתב את העלילה של המציאות שלנו.

מהמקום הנוכחי הזה, אנחנו בוחרים את מה שאנחנו רוצים לחוות…רק את מה שאנחנו רוצים…ולא חושבים יותר על מה שאנחנו לא רוצים…כי זה שייך לעלילה הקודמת שהסתיימה.

בטוויסט החדש של העלילה, אנחנו בוחרים אך ורק את מה שאנחנו רוצים לעשות, לאן אנחנו רוצים להגיע, מי אנחנו רוצים להיות, ומה אנחנו רוצים לחוות.

ככל שנשמור על גישה חיובית שתייצר לנו דלק להנעה והנאה…ונבחר בטוב ביותר עבורינו, בעלילה הכי כיפית שאפשר, זה יתחיל לקרות.

ולכן העיקרון השלישי שסוגר וחותם את העלילה החיובית שלנו, הוא עיקרון ההתמדה.

3. עלינו להתמיד ולשמור על גישה חיובית, כזאת שתאפשר לנו לנתב את המשך העלילה למקומות שאנחנו רוצים שהיא תנותב.

העלילה הטובה ביותר היא עלילה דינאמית וגמישה ששומרת בהתמדה על שני העקרונות הראשונים שהם, שינוי מחשבתי לגישה חיובית, ובחירה בתוצאות הכי טובות בכל פעם מחדש, בכל סיטואציה וסיטואציה, מרגע לרגע.

כמו בסרטי פעולה טובים, שבהם הגיבור נכנס לסיטואציה שלילית שנראית אבודה, ולפתע מתרחש טוויסט חיובי בעלילה והוא יוצא מזה מנצח.

גם בחיים שלנו יש לנו את הכוח לטוויסטים חיוביים…

זכרו שאתם הם העורכים הבלעדיים של עלילת המציאות שלכם. כל סרט עגום שאתם חווים, הוא תוצאה של שיכחה. שיכחה שגורמת לכם להשתמש בכוחות היצירתיים שלכם בצורה שאינה מועילה לכם.

שיכחה שגורמת לכם להאמין שמישהו או משהו חיצוני יכול להשפיע על העלילה שלכם ולמנוע מכם לחוות סרט טוב במציאות שלכם.

שיכחה שגרמה לכם לחשוב שאתם קורבן ולא יוצר.

זאת המציאות שלכם! בלעדית שלכם. מי חווה אותה מרגע לרגע? הם? הוא? היא? או אתם ורק אתם!! אז אם זה הסרט שלכם…למי יש את כל הזכויות עליו? מי מחליט לגבי המהלכים? מי בונה את העלילה? ומי משחק את התפקיד של הגיבור/ה הראשי/ת בסרט שלכם? אתם, אתם, אתם.

איזה תפקיד עלוב נתתם לגיבור ולגיבורה שלכם? זה כל מה שהם מסוגלים? תתעוררו! התסריט מתחיל מהמחשבות שלכם…המקלדת שכותבת את הסיפור נמצאת בידיים שלכם…ועכשיו…הגיע הזמן לטוויסט בעלילה! הגיע הזמן לטוויסט חיובי בעלילה שירים את הגיבור שלכם מחדש על הרגליים, יפיח בו חיים חדשים, ימלא אותו באנרגיה, בגישה חיובית לגבי עצמו ולגבי העולם, ויבחר את המסלול החדש שלו מרגע זה והלאה.

התעוררו וזכרו שבכל רגע אתם כותבים את המהלכים הבאים שלכם…את המשך העלילה…תנסו ותראו שכך הם הדברים…שינוי מחשבתי כמו שתארתי משנה את העלילה של המציאות שהדמות שלכם חווה באופן מיידי…והכי חשוב שתתרגלו את זה בכל יום, בכל מצב, בהתמדה, כדי שהתרגול הזה ימקם אתכם באופן יציב וקבוע בתפקיד התסריטאי והעורך של המציאות שלכם.

הנה טיפ מעולה לאיך לבצע את זה…

מעתה והלאה, בכל סיטואציה שדורשת שינוי…תעצרו לרגע, התבוננו על הסיטואציה ואמרו את המילים הבאות:

״זה הזמן לטוויסט חיובי בעלילה!״

ותראו איך שכל המחשבות שלכם מקבלות תפנית חיובית חדשה…

התחילו לחשוב איך הטוויסט הזה יכול להיראות…איך הוא יכול להתבצע…איזה מחשבות אחרות יכולות ליצור אותו…זכרו שהמחשבות משכתבות את העלילה…והמציאות היא הסרט שמבוצע על פי התסריט המחשבתי שלנו.

זכרו, שכל רגע, הוא רגע טוב לטוויסט חיובי בעלילה שלכם…ואין הגבלות למספר הטוויסטים החיוביים…והטוויסט החיובי החדש ביותר שלכם מתחיל להתרחש מעכשיו.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו