איך עושים כסף ממה שאוהבים?


אתמול פרסמתי את המאמר העבודה של חיינו שנותן לנו רמז פרדוקסלי שיכול לעזור לנו לגלות מהי עבודת חיינו, מה באנו לעשות כאן.

כמובן שהשאלה המתבקשת הבאה על ידי המיינד שלנו היא זאת:

״אוקיי, עכשיו, שאני יודע מהי עבודת חיי, מה באתי לתת כאן…איך עושים מזה כסף? איך מתפרנסים מזה?״

היום שאלו אותי בעמוד הפייסבוק את השאלה הזאת, והתחלתי לכתוב תשובה…וזה התארך והתארך…עד שאמרתי לעצמי: ״קיבינימאט! זה יותר מידי ארוך וחשוב מכדי שזה יישאר רק כתגובה לפוסט בפייסבוק.״

אז הנה המאמר והוא מכיל בתוכו את שיטת הפרסום הטובה ביותר בעולם…זה פרסום נחבא…פרסום חינם…והוא מייצר פרנסה…הרבה פרנסה.

מהי שיטת הפרסום המיוחדת הזאת…גלו את התשובה במאמר.

שימו לב, המאמר היום ארוך מהרגיל כי הוא נכתב בזרימה מלאה…ללא הפסקה…אז קחו לכם זמן ותצללו פנימה לתובנות שלו.

הנה השאלה מהפייסבוק:

״אלכס היקר, זה נחמד ויפה. אבל למשל – יש לי מכרה שהחלום שלה הוא לשיר. היא מחברת שירים ושרה בזמנה הפנוי, ומתכננת הופעה זמן רב… ומאוד הייתה רוצה להתפרנס מכך. אבל זה לא יוצא. וישנם המון אנשים שמאוד אוהבים לכתוב… או לצייר… אבל לא כולם מצליחים לייצר פרנסה ושפע ממה שהם אוהבים. כי כדי "לעשות כסף" גם נדרש כשרון מיוחד. אשמח לדעתך בנושא.״ – חגית

שאלה מצוינת.

הנה התשובה שלי:

הפוקוס לא צריך להיות על הפרנסה, אלא על יצירה ונתינה.

אנשים שיש להם את התשוקה החזקה הזאת לעשות משהו, יעשו את מה שהם עושים גם אם אף אחד לא ישלם להם, ימחא להם כפיים או ייתן להם לייק.

לדוגמא, הסופרת ג׳ואן רולינג שכתבה את הארי פוטר כותבת כבר מגיל 6, זה הגיל שהיא החליטה שהיא רוצה להיות סופרת. היא סיפרה שהיא חייבת לכתוב בכל יום, שזה צורך שהוא חזק ממנה. היא עבדה בעבר בכל מיני עבודות כדי לפרנס את עצמה אך מעולם לא הפסיקה לכתוב סיפורים. היא גידלה ילדה לבדה וכמעט הגיעה לרחוב כשלא היה לה כסף לשכר דירה…ועדיין המשיכה לכתוב.

12 הוצאות ספרים דחו את הארי פוטר (איזה פראיירים : ) והוצאת הספרים מספר 13 זכתה בכל הקופה. היום היא מיליארדרית, הסופרת הכי עשירה בהיסטוריה, והיא עדיין ממשיכה לכתוב בכל יום.

שזאת דרך אגב האינדיקציה השנייה, והיא:

אם זאת באמת ״עבודת חייך״, אתה תעשה את זה גם ללא תשלום, ואתה תמשיך לעשות את זה גם אחרי שכסף יפסיק להיות הדאגה שלך. אתה תמשיך בכל יום לעשות את מה שאתה אוהב לעשות בכל מצב.

היום זה הרבה יותר קל מבעבר לצאת החוצה ולתת את ״עבודת חייך״ לאחרים. מחיר הפרסום וההפצה של הכישרון שלך מתקרב ל 0 ש״ח. יש כלכך הרבה פלטפורמות חינמיות כמו פייסבוק ויוטיוב ובלוגים ועוד…וזה אפילו לא חייב לבוא ישירות ממך…היום לכל אחד יש מצלמה בסמרטפון…והרבה אנשים התפרסמו בצורה עקיפה…מבלי שהם ביקשו…הם שרו באיזה פינת רחוב או בהופעה במתנ״ס או בבית ספר ומישהו אחר בכלל שלא קשור אליהם צילם אותם והעלה לרשת, ומשם זה התגלגל קדימה להצלחה.

אחת מהדוגמאות הקלאסיות היא ההומלס בעל קול הזהב…שהגיע מהרחוב לשדר בתחנות רדיו ובתכניות טלוויזיה…בחור אחד צילם את הכישרון שלו, העלה ליוטיוב, ומשם הכל היסטוריה.

אימא של ג׳סטין ביבר צילמה אותו מופיע בתחרות כישרונות בבית הספר כדי להראות לסבתא שלו…היא העלתה את זה ליוטיוב כדי שהסבתא תראה…ולפתע אנשים מצאו את זה והתלהבו ושתפו עם כולם ולבסוף מפיק מארה״ב שקלט את ההזדמנות, טס עד אליו לקנדה לבית הספר שלו, מצא אותו והחתים אותו.

הם בכלל לא התכוונו לפרסם אותו ולא הוציאו על זה כסף…ולא חשבו על פרנסה…הילד פשוט שר כל היום ובכל מקום.

הפרסום היחיד שאנחנו צריכים, כבר נמצא בתוך מה שאנחנו נותנים מכל הלב שלנו…

ובהמשך המאמר אני ארחיב על עיקרון הפרסום החשוב הזה…אולי החשוב מכולם, שכמעט ואף ״מפרסם סטנדרטי״ בעולם, לא מבין אותו.

אדל בכלל לא רצתה להיות זמרת, היא רצתה להיות מגלת כישרונות בחברת תקליטים…יש מקצוע שכזה והיא למדה אותו…ובאיזה פרויקט לבית הספר היא הקליטה 3 שירי דמו שלה. חבר שלה לכיתה העלה שיר אחד לרשת החברתית מייספייס (משהו כמו הפייסבוק לשעבר) מבלי שהיא תדע, ואנשים אהבו והתחילו לשתף את השיר עם כולם, עד שחברת תקליטים פנתה אליה והחתימה אותה…מבלי שהיא תפרסם באופן ישיר, מבלי שהיא תבקש להתפרנס מזה. ואכן הכי מגלת כשרונות מעולה…היא גילתה לכולם את הכישרון שלה : )

שוב המסר שצריך לזכור לאורך כל המאמר הוא זה:

אל תהיה בפוקוס על כסף, תהיה בפוקוס על יצירה ונתינה מכל הלב, והכסף יבוא.

מה שעבר על הסופרת של הארי פוטר ג׳ואן רולינג, הוא כלום לעומת הקשיים של המלחין באך ואשתו שללא אינטרנט, ללא חשמל בבית או ברחוב, ללא מטוסים, ללא רדיו, ללא טלוויזיה, ללא חברות תקליטים, הוצאה לאור, קלטות, דיסקים או יוטיוב ועם הרבה ילדים להאכיל, עדיין עסקו בתחום שלהם (היא היתה זמרת) ובאך עצמו נחשב לאחד המלחינים הכי פורים בהיסטוריה מבחינת כמות ואיכות היצירות, לדעת רבים במקום הראשון מכולם…

אנשים עשו את זה בכל העולם גם לפני הטכנולוגיה, גם לפני אלפי שנים…והיום…מי שמתלונן על חוסר בערוצים שדרכם אפשר לתת לאחרים את הכישרון שלו…הוא פשוט לא מחובר למציאות…הוא צריך להתעורר מהחלום השלילי שהוא נמצא בו כרגע, לפקוח את העיניים ואת הלב ולראות באיזה עולם מדהים ומלא אפשרויות אנחנו חיים היום.

שוב, המפתח הוא לתת כמה שיותר, מכל הלב, כשהפוקוס הוא על יצירה ונתינה, ולא על הכסף.

הכסף הוא תוצר לוואי של האהבה שאנחנו נותנים. ברגע שאנשים ירגישו את האנרגיה של הנתינה וימשכו למקור האנרגיה הזה….הכסף יבוא.

הוא תמיד בא כשאנשים אוהבים אותך בגלל שאתה משפר להם איכשהו את החיים באמצעות האהבה / השירות שאתה נותן, שמגיע ממה שאתה מרגיש שבאת לעשות ולתת כאן לאחרים.

בינתיים, כל האנשים האלה שהצליחו בגדול, מצאו דרך להתפרנס ולהמשיך…באך וחבריו נתנו שיעורי נגינה כדי לפרנס את המשפחה…הסופרת של הארי פוטר עבדה במגוון עבודות והמשיכה לכתוב כל הזמן, גם כשהיא חיה מדמי אבטלה היא המשיכה לכתוב וסיימה את הספר הראשון של הארי פוטר בזמן הזה, היא פשוט התמידה לכתוב, לא משנה מה.

היא סיפרה שהיא לא האמינה בעצמה בשום דבר אחר מלבד דבר קטנטנן שבו היא האמינה במאה אחוז…שהיא יודעת לספר סיפור.

גם אני עשיתי את זה…

כשחברת ההייטק שעבדתי בה נסגרה, טסתי להודו וניגנתי שם עם כל מיני נגנים מהעולם.

שיחה ״שולית״ עם נגן קנדי שינתה לי את החיים…

שאלתי אותו: ״אז מה אתה מתכוון לעשות כשתחזור לקנדה, שוב לעבוד כדוור וגנן?״ הוא הביט בי ואמר לי:

״לא. החלטתי שמעכשיו אני עוסק אך ורק במוסיקה, גם אם אני אצטרך לשבת ברחוב עם סיטאר או גיטרה ואנשים יזרקו לי מטבעות.״

אמרתי לו שהלוואי ולי היה את האומץ הזה…אני חוזר ומחפש שוב עבודה בהייטק.

אך מה שהוא אמר לי לא עזב אותי…כל הזמן הרצתי לעצמי בראש את השאלה:

״למה יש לו את האומץ לעשות את זה ולי לא?״

יום אחרי שחזרתי לארץ, נכתב דרכי שיר, והשיר ביקש ממני שזהבה בן תשיר אותו…זה סיפור הזוי בפני עצמו…אך לצורך העניין כאן…באותו שבוע הייתי במשרד של האמרגן שלה, הוא התלהב, לאחר מכן היא התלהבה, וחברת התקליטים התלהבו…והשיר נכנס לאלבום שלה וזכה להופעות בטלוויזיה וברדיו ולדואט עם ארקדי דוכין שבחר דווקא את השיר הזה מכל השירים שלה…וביקורות מעולות בעיתונים במיוחד על השיר שלי…

(שיר מספר 11 באלבום…שם השיר הוא: בעצמי )

behatzmi_backcover

לפתע חשבתי לעצמי: ״רק רגע…יש מצב שאני יכול להתפרנס ממוסיקה!״ התחלתי להאמין שזה אפשרי.

פתאום משהו השתנה, פתאום קיבלתי אומץ והתייעצתי עם אשתי (היינו נשואים טריים אז) והיא הנשמה הכי טהורה והאישה הכי טובה שאני מכיר בעולם…אמרה לי: לך על החלום שלך! תן את מה שיש לך מכל הלב, ואל תדאג, אני בינתיים אפרנס, אני מאמינה בך.״

התחלתי לכתוב שירים ומנגינות יום ולילה…באקסטזה…הייתי טוטאלי…ולפתע נפגשתי עם זמרים ומפיקים מפורסמים שמצאו אותי והפקתי לבדי אלבום שלם לזמרת והשירים היו ברדיו ובטלוויזיה…עוד לפני עידן הרשתות החברתיות וכל הפלטפורמות שיש היום להתפרסם…אנשים מפורסמים התחילו להגיע אליי לדירה הקטנה והחמודה שהייתי גר בה…והייתי נוסע לאולפני הקלטה גדולים ונפגש עם תותחים בתחום…והכל פשוט נפתח והתגלגל מעצמו.

מבחינת פרנסה? עבדתי בהפקה וכתיבת מוסיקה כ 3 שנים בחינם…לא היה אכפת לי, העיקר ליצור, וללמוד את התחום…

ואיך התפרנסתי בינתיים? במקביל התחלתי להופיע עם להקת מתופפים בחתונות ואירועים כמעט בכל יום…תופפתי, שרתי, וניגנתי בחליל ובגיטרה.

(תמונה שלי באחת מהחתונות…מנגן בחליל הודי)

Screen Shot 2014-05-20 at 7.25.00 PM

וקבלו את המנחה והזמר… : )

Screen Shot 2014-05-20 at 7.25.27 PM

ומה עשיתי לפני ואחרי ההופעות?

יצרתי מוסיקה. כל הזמן…ללא הפסקה.

בהמשך זכיתי בתחרות מוסיקה בינלאומית והוזמנתי לטקס בהוליווד.

תמונה לאחר הטקס בהוליווד…

Screen Shot 2014-05-20 at 7.27.57 PM

אז איך הגעתי מזה, לעשות את מה שאני עושה עכשיו?

כשהתחברתי למוסיקאים מהארץ ומהעולם…כולם כל הזמן אמרו לי שאני מצליח לשנות להם את החשיבה, וגורם להם להשתפר ונותן להם מוטיבציה…אם אלה זמרות שהצלחתי להוציא מהן רגש בשירה שהן לא ידעו שקיים שם בפנים, ואם אלה מוסיקאים מהעולם שהסברתי להם את הקשר בין מוסיקה לבין אלוהים…וכל שיחה איתם הייתה רוחנית / פסיכולוגית…וכשגיליתי שאנחנו יוצרים לעצמינו את המציאות…וראיתי תוצאות…זה נכנס לטורבו! פשוט לא סתמתי את הפה…כל מי שהיה צריך עזרה בכל דבר בחיים…הייתי שם כדי לתת עצות…בכל חנות, בכל מסיבה בבית ספר של הילדים…בכל מקום…עזרתי לאנשים לשנות את דפוסי החשיבה ולימדתי אותם ליצור מציאות…כן בחינם…מבלי להתפרנס מזה…פשוט לא יכולתי להפסיק לעשות את זה…כשהייתי עושה הפסקות ממוסיקה והולך לים, וגם כשהייתי בהייטק ועבדתי משמרות ערב והלכתי לים בבוקר…כתבתי בכל מיני פנקסים תובנות וטכניקות…כמו אלה שאני כותב לכולם עכשיו במאמרים שלי. וזה אפילו התחיל הרבה לפני…עוד בצבא…הייתי מעודד חיילים שקשה להם או מתגעגעים הביתה או לא רוצים להיות שם…ובלילה לפני השינה הייתי עושה מדיטציות וכותב לעצמי מאמרים במחברות ויומנים…כל מיני תובנות יומיות וטכניקות שיישמתי באותו היום.

בכלל לא חשבתי שאיי פעם אתפרנס מזה…פשוט נתתי את זה לכולם, כי הנתינה הזאת היא חלק ממני.

ואני חוזר שוב על הכלל הכי חשוב:

הפוקוס צריך להיות על נתינה, מתוך אהבה, והפרנסה תגיע.

המלכודת הכי גדולה של אנשים יצירתיים, היא שינוי הפוקוס, מיצירה ונתינה מתוך אהבה, לפוקוס על ״בוא נעשה מזה כסף.״ אין טעות גדולה יותר מזה.

אם אתם רק ״רוצים לעשות כסף״ יש הרבה דרכים אחרות לעשות כסף…לפחות תהיו אמיתיים עם עצמכם.

אני מכיר אנשים, שלא מעניין אותם שום כישרון, ולא מעניין אותם במיוחד לתת מהאהבה שלהם לאחרים. הדבר היחיד שמעניין אותם הוא ״משחק הכסף״ שהוא: לעשות כמה שיותר כסף, לא משנה ממה.

והם כל כמה חודשים באים עם איזה תחום עניין חדש…כמובן שהתחום לא מעניין אותם…רק הכסף שבתחום הזה.

ואתם יודעים מה, חלקם מצליחים ומתעשרים וחלקם לא.

מה שאני מעריך באנשים האלה הוא שהם לפחות אמיתיים עם עצמם.

הם מוכנים להודות שמה שמעניין אותם זה כסף בלבד, והערוץ שדרכו הכסף יגיע אינו משמעותי עבורם.

אני לא יכול להיות כזה…אפילו אם אני אנסה…זה לא ב DNA שלי.

הייתי שואל את עצמי: ״איך הם יכולים להחליף את הזמן שלהם רק תמורת כסף? ללא אהבה לאיזו יצירה שבאה דרכך ומבקשת לצאת החוצה, ואתה לא יכול להתנגד לה.״

וויתרתי על הזדמנויות לעשות הרבה כסף…שהאנשים האלה…הלסת שלהם צנחה לריצפה כשהם שמעו על מה ויתרתי…והם לא מסוגלים להבין…הם חשבו שאני משוגע…מי מוותר על הזדמנות שכזאת לעשות כסף.

אך אני פשוט לא בנוי כמוהם…אני לא אומר שאני יותר טוב מהם, ואני גם לא פחות טוב מהם בכלום. אנחנו שונים, ואני יודע מי אני, והדבר שאני מעריך בהם הוא שהם יודעים מי הם.

הם מאוחדים עם עצמם על הרצון להרוויח כסף, הם בפוקוס טוטאלי על המטרה הזאת בלבד.

היום הם יכולים להתעסק בזהב ויהלומים, מחר במוצרי קוסמטיקה, ומחרתיים במסעדנות…אין להם סנטימנטים לערוץ שדרכו הכסף מגיע, מה שחשוב זה לצבור כסף, וכמה שיותר, וזה המשחק שמלהיב אותם.

וזה בסדר…הם עושים הרבה טוב בצורה עקיפה, כי רוב האנשים האלה מעסיקים הרבה עובדים ומייצרים מקומות תעסוקה זמניים לאחרים…כדי שהם יוכלו להתפרנס ולשלם חשבונות בזמן שהם נותנים את כל הלב שלהם בזמן הפנוי לעבודה של חייהם ומשתפים אותה עם אחרים, עד שהם מגיעים למצב שבו הם יכולים לעזוב את העבודה, ולעסוק בעבודת חייהם באופן מלא ולהתפרנס ממנה.

יובל המבולבל הוא אחת מהדוגמאות הטובות ביותר…הוא סיפר שיום אחד, כשהוא היה ליצן מתחיל שעשה ימי הולדת, החברים שלו עשו עליו מתיחה ושלחו אותו לעשות הצגה באיזה גן…כמובן שהגננת הופתעה…כי לא הזמינו אותו…והוא הבין שעבדו עליו…אז מה הוא עשה? הוא אמר להם: ״אני כבר כאן, עם התלבושות והתפאורה…בואו אני אעשה לכם כבר את ההצגה שלי בחינם כדי לשמח את הילדים״.

ולבסוף שילמו לו על כך…אפילו יותר ממה שהוא בדרך כלל מקבל.

והוא סיפר לי שהוא היה נוסע להופיע בכל יום למקומות רחוקים בארץ…והרבה פעמים הדלק לשם היה עולה לו יותר ממה ששילמו לו על ההופעה. וכדי להוציא את הדיסק הראשון שלו, הוא ואשתו שהאמינה בו הוציאו את כל החסכונות והמתנות של החתונה ומשכנו את הבית.

מי שיש לו רמת נתינה שכזאת ויודע כמו יובל מהי עבודת חייו…אין מצב שהוא לא יתפרנס מזה…פשוט אין. זה נוגד את חוקי הפיסיקה : ) זה נוגד את כל החוקים של היקום שאני מכיר באופן אישי…מהניסיון שלי.

כשהפוקוס נכון, הכסף מגיע.

והפוקוס אף פעם לא צריך להיות על הכסף.

אלא אם כן, הדבר היחיד שמעניין אותך, זה הכסף. במקרה שכזה, תהיה אמיתי עם עצמך, ותהיה בפוקוס רק על הכסף.

למי שיש חלום ויודע מהי עבודת חייו…תעשו את מה שאתם צריכים כדי לשלם את החשבונות…ומעבר לכך…תנו את הכל לאהבה שלכם, ותנו אותה לאחרים…שימו פה את הפוקוס…ותראו כיצד הכסף כן צומח על העצים ומתחיל ליפול עליכם כמו גשם מהשמיים.

כפי שאמרתי…אין מצב שהכסף לא יגיע…כשתתחילו לתת את עבודת חייכם, ואנשים ייהנו ממנה, ויקבלו משהו מהאנרגיה שאתם נותנים שמגביר אצלם את האנרגיה, שנותן להם איזה פוש לחיים שלהם…או אפילו חוויה טובה…הכסף יצא מהארנקים שלהם כמתנה אליכם…תמורת מה שאתם נותנים…והם ירגישו טוב עם זה שהם נותנים לכם כסף…כי הם קיבלו מכם משהו והם מרגישים צורך לתת לכם בחזרה.

אני זוכר שלמדתי משהו פעם דרך האינטרנט וכלכך אהבתי את הנתינה של בעל האתר…שחיפשתי בכל האתר דרך לקנות ממנו משהו או לתת לו כסף…ולא מצאתי…וזה עיצבן אותי…אמרתי לעצמי: ״קח ממני את הכסף שלי בבקשה!!!״ תעזור לי לפרוק קצת את האהבה שאני מרגיש כלפיך עכשיו…תמכור בבקשה משהו באתר! או שלפחות תשים איזה כפתור של ״תרומה״ או משהו…

כשבן אדם גורם לך להרגיש כך מהנתינה שלו…הלב שלך מזיז את היד לכיוון הארנק ואתה רק רוצה לשלם לו על הטוב שהוא גורם לך להרגיש.

בגלל זה אני חוזר ואומר…הפוקוס צריך להיות על נתינה מהלב, והכסף יבוא באופן אוטומטי.

כמה פעמים אני אצטרך עוד לומר את זה?

אני מקווה שהמסר עבר…

ודרך אגב, אתמול קיבלתי הדגמה מעולה לעיקרון הזה…מצד המוסיקה של עידן רייכל ואני מבטיח לכם שהוא לא עושה מוסיקה רק כדי להתפרנס…הוא לא יכול שלא לנגן…

פעם אחת התקשרתי אליו…חבר משותף נתן לי את הטלפון שלו…כדי להתייעץ איתו לגבי תחרות מוסיקה שזכיתי בה…במשך כל השיחה שלו איתי הוא המשיך לנגן על הפסנתר ולאלתר מנגינות…אני מדבר איתו ושומע בצד השני של הטלפון מנגינות חדשות שהאצבעות שלו רצות עליהן…זה אדם שמצא ומיישם את עבודת חייו.

הפוקוס שלו הוא על יצירה ונתינה קודם כל, והכסף מגיע.

מרגישים את זה באיכות היצירה ונתינה שלו…מרגישים שהוא שם! וכולם יכולים להרגיש את זה בלי צורך לפרסם…בלי פרסומות של גוגל, בלי לבקש טובות מאף אחד! המוסיקה שלו מוכרת את עצמה, היא עושה לך טוב בלב ובנשמה.

אנחנו כל הזמן מפעילים מוסיקה ברקע, ואתמול אשתי השמיעה את הדיסק החדש שלו בסלון בזמן שעוזרת הבית המקסימה שלנו סידרה את הבית…לפתע אני שומע אותה אומרת לאשתי: ״מה זאת המוסיקה הזאת? איך קוראים לאומן?״ ואשתי צעקה לה: ״זה עידן רייכל״.

קלטתם מה קרה כאן? זאת ההדגמה הכי טובה בעולם, לאיך הנתינה שלך מוכרת את עצמה בלי למכור דבר.

היא שמעה אצלינו הרבה פעמים מוסיקה ברקע…ואף פעם לא שאלה מי האומן…אך דווקא השיר של עידן…Sabe Deus…גרם לה להפסיק הכל ולרצות לברר מי אחראי על המוסיקה המופלאה הזאת?

אם אתה מצליח לגרום לאנשים את האפקט הזה…הפרנסה תבוא בענק ובלי מאמץ…זה טריק השיווק של עידן רייכל.

הפרסומת של עידן נמצאת בתוך היצירה שלו, בתוך הנתינה שלו…מה שהוא נותן ואיך שהוא נותן את זה, מוכר את עצמו.

לאחר מכן אנשים מחפשים ומבקשים לקבל ממנו עוד…הם רוצים לשמוע אותו באוטו, ברדיו, בהופעות…והם משתפים את האהבה הזאת עם החברים שלהם ובכל סביבה שהם נמצאים.

כשהתחלתי לכתוב מאמרים ופרסמתי אותם באינטרנט….לפתע מתקשר אליי חבר שגר בצפון…ואומר לי…״תגיד לי מה אתה עושה לאנשים?״

אמרתי לו: ״מה קרה?״ הוא אומר לי: ״אני נמצא באיזה בית בצפון וקבוצה של אנשים אומרת שוב ושוב ״אלכס זיו״ כשבררתי מה קורה שם ולמה הם אומרים את השם שלך…מסתבר שהם דיברו על מאמרים שלך.

וידידה אחרת חזרה מנופש רומנטי במדבר, וסיפרה לי שליד הג׳קוזי היה קלסר…היא פתחה אותו וכל המאמרים שלי מודפסים שם ומסודרים בתוך ניילונים…היא ישבה בג׳קוזי וקראה מאמרים שלי במדבר.

ויש לי עוד המון סיפורים כאלה על פידבקים שהגיעו אליי…והדבר המעניין שאף פעם לא פרסמתי כלום…לא הוצאתי אפילו אגורה אחת על פרסום.

פשוט התחלתי לתת לכולם את מה שאני נותן לעצמי, את מה שעושה לי טוב, את מה שעשיתי ואני אמשיך לעשות גם אם לא ישלמו לי על כך.

ובשלב מאוחר יותר…הפרנסה הגיעה…לא דחפתי…היא זרמה אליי באופן טבעי.

כשהתחלתי להציע מוצרים למכירה, אנשים פשוט רצו להחזיר לי אהבה…וכסף הוא אחד מהערוצים להחזרת אהבה…המון אנשים רכשו את המוצרים שלי.

איך אני מפרסם? הפרסום שלי ״מתחבא״ בתוך הנתינה שלי, בדיוק כמו שעידן רייכל עושה ובדיוק כמו שכל מי שמתפרנס מעבודת חייו עושה.

אתה אוהב נגרות ואתה יוצר שולחנות או כיסאות? הפרסום הכי טוב שלך מתחבא בתוך הנתינה שלך, בתוך הכיסאות והשולחנות שלך…האנרגיה שאתה מכניס לתוך העבודה מורגשת באיכות המוצר.

וזה נכון לגבי כל מקצוע רגיל או לא כלכך רגיל…

אתה אוהב להקריא שירה? תקריא אותה בכל מקום שיתאפשר, ותעשה את זה מכל הלב…הפרסום שלך מתחבא בתוך השירה שלך ובאנרגיה שלך כשאתה מקריא אותה, ומשם גם תבוא הפרנסה בהמשך.

את אוהבת לספר או לאפר או לבנות ציפורניים…הפרסום הכי טוב מתחבא בעבודה שלך…אני יודע את זה מניסיון אישי. אשתי היא מאפרת ומעצבת גבות והפרסום היחיד שלה מאז ומעולם היה האישיות שלה ואיכות העבודה שלה…הפרסום שלה נמצא בתוך האנרגיה שלה והיצירות שלה.

אין פרסום יותר טוב מזה, זה הפרסום האמיתי, ומכאן גם מגיעה הפרנסה.

לא משנה מה אתם עושים, הנה שוב הכלל:

הפוקוס קודם כל הוא על נתינה מכל הלב….והכסף מגיע…הוא תמיד מגיע.

אז כן, לא כולם יכולים להיות ביונסה או עידן רייכל…להצליח ברמה שכזאת בקנה מידה ארצי או עולמי.

אך כולם במידה זאת או אחרת יכולים להתפרנס מעבודת חייהם, ולקבל משהו שהוא הרבה יותר חשוב מפרסום והערצה המונית.

לקבל אושר.

להיות מאושרים, וכשאתה מאושר, יש לך כבר הכל.

ואם עבודת חייך, גורמת לך לאושר בכל יום בזמן שאתה עוסק בה, אם אתה קופץ מהמיטה בבוקר כי כבר בא לך לעשות את זה…או במוצאי שבת מחכה שיום ראשון כבר יגיע…כי בא לך להתחיל לעסוק בזה…כי זה עושה אותך מאושר, הצלחת.

וכן, אפשר להתפרנס מזה בהחלט, חד משמעית.

אינספור אנשים כבר הוכיחו את זה, ואני הוכחתי את זה לעצמי שוב ושוב, ולכן אני יודע.

אני יודע את הסדר הנכון…

כשהפוקוס נמצא על יצירה ונתינה מהלב, וממשיכים לתת את זה בהתמדה, הפרסום כבר נמצא בפנים, בתוך מה שאתה עושה, בתוך עבודת חייך, והכסף מגיע.

הפרנסה מגיעה כתוצר לוואי של הפרסום האמיתי הזה, והפרסום הזה הוא לא אחר מאשר איכות האהבה שאתה נותן דרכך, דרך עבודת חייך, דרך מה שבאת לעשות כאן.

ואת זה אני יודע בוודאות.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו