איך יוצאים מתסכול ומהר


היום אני אלמד כיצד לצאת ממצב של תסכול ומהר.

לפני שאני אמשיך, אציין שהרבה פעמים אנחנו יכולים למצוא שיעורים חשובים במסווה של התסכול שיכולים ללמד אותנו על עצמינו ועל המשך דרכינו.

אך יחד עם זאת, התסכול יכול להיתקע קצת יותר מזמן השיעור הנדרש ולהידבק אלינו שלא לצורך ופשוט להמשיך לתסכל אותנו ואת כל הסביבה ולגרום לחוסר בפוקוס ובפרודוקטיביות, הוא מוריד את החשק לפעול ולהתקדם ופשוט עושה אותנו כבדים ועייפים מכדי לעשות משהו.

אז איך יוצאים מתסכול ומהר?

קודם כל עלינו להבין שתסכול מחשבתי זאת בחירה, אומנם בחירה לא מודעת אך עדיין בחירה ולכן אנחנו יכולים לשנות את הבחירה הזאת ולהחליט להביט על הנושא מזווית אחרת.

הדבר השני שעלינו להבין זה שהתסכול הזה נמצא רק אצלנו בראש והוא לא פיסי בעולם החיצוני, הוא בסך הכל תמונה מנטלית שתופסת לנו את המרחב המנטלי כרגע.

כמו בלון שהתנפח בתוך המודעות שלנו ולא נותן לנו לראות את מה שיש מעבר אליו.

ואפשר לפוצץ את הבלון הזה באמצעות מחט הבחירה.

אז מה יש לנו כאן בינתיים…

יש לנו בחירה לא מודעת להיות מתוסכלים. ובחירה היא כוח מרכז, כוח שמרכז את כל האנרגיה שלנו על מטרה אחת.

ויש לנו את הגורם לבחירה הלא מודעת הזאת שהוא תמונה מנטלית של סיטואציה מסוימת + מסקנה שלילית שגורמים לנו להרגיש מתוסכלים ולהשאיר את זה בפנים.

אז אם הייתי עושה מזה נוסחה, זה היה נראה כך:

תסכול = תמונה מנטלית של סיטואציה מסוימת + מסקנה שלילית + בחירה לא מודעת להיות מתוסכלים, שמרכזת את כל האנרגיה שלנו שם.

הדרך להפוך את התהליך שיוצר תסכול הוא זה:

א. לבחור באופן מודע וחד משמעי שאנחנו לא מוכנים להיות מתוסכלים יותר מזה.

ב. להחליט שהמסקנה שהסקנו באופן לא מודע בעקבות התמונה המנטלית השלילית היא לא נכונה ולתת לסיטואציה משמעות חדשה וחיובית ביותר לפי בחירתנו.

ואנו עושים זאת על ידי דיאלוג פנימי שאומר: "אני בוחר/ת לפרש את זה בצורה החיובית ביותר ומאמינ/ה שזה רק לטובה וזה בא להעלות ולקדם אותי קדימה לעבר הגשמת המטרות שלי".

ג. להחליף את התמונה המנטלית השלילית לאחת חיובית על ידי שימוש בדמיון יוצר. כלומר אם התמונה המנטלית מראה ומייצגת את המסקנה שהכל הולך למטה, עלינו ליצור תמונה הפוכה בדמיון שמראה שהכל הולך למעלה. עלינו לראות בתמונה את התוצאה הסופית של המטרה שלנו כאחת שהושלמה בהצלחה והיא כבר בהישג ידנו…אנחנו חיים את ההצלחה הזאת.

לאחר שאנו רואים את התמונה החיובית שיצרנו בדמיון ובוחרים להאמין בה, עלינו…

ד. לפעול עכשיו! ולעשות משהו שידגים שאנו בוחרים בחיובי, בוחרים בשינוי, בוחרים בהתקדמות, בוחרים באושר.

ואם באמת הבנתם למה אני מתכוון אז…קומו מהכיסא וקפצו או רקדו…עשו משהו מטורף וכיפי שיתחיל להזיז אתכם לפעולה.

עשו את שיחת הטלפון הזאת, קחו דף ועט ותכננו את אסטרטגיית הניצחון שלכם, היכנסו לאוטו וסעו לאן שצריך, התחילו לזוז! היכנסו לפעילות עכשיו!

פעילות נושמת חיים לתוך התמונה החיובית שיצרנו והיא יוצרת מומנטום…היא גורמת לדברים להתחיל לקרות ומבלי ששמים לב, אנחנו שוב על מסלול ההצלחה, דוהרים קדימה בהנאה לעבר הגשמת החלומות שלנו ונהנים מכל רגע ורגע במסע המופלא לשם.

זהו, זאת הדרך לטפל בתסכול ולשנות אותו במהירות למשהו חיובי שקפיץ אותך מהכיסא ויקדם אותך קדימה.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו