אמנות הבקשה והתגברות על בושה

לפני כמה ימים אימא שלי שלחה לי קישור לקליפ שמדבר על הקשר האדוק בין הנפש לגוף. עניתי לה ש"אנחנו כבר מכירים את המידע הזה..אין כאן משהו חדש".

באותו הערב מישהי פנתה אליי וביקשה ממני עזרה בבעיה רפואית שיש לה כבר 10 שנים (מגיל 11) והרופאים לא מצליחים להבין מהי…הם שללו כל דבר שהם מכירים והגיעו למבוי סתום…הם קוראים לה: ״ילדה חידתית״.

לפתע באה לי אינטואיציה חזקה שהקליפ שאימא שלי שלחה לי הוא עבורה…אז שלחתי לה את הקישור.

היא חזרה אליי ואמרה לי: ״ואו, אלכס אני כותבת לך עכשיו ויש בעיני דמעות, דמעות אושר. אתה פשוט קלעת בול, הקישור ששלחת לי כלכך מדויק עלי ועל מה שעברתי שזה פשוט הזוי.״

מסתבר שבדיוק לפני 10 שנים כשהיא היתה בת 11 ההורים שלה התגרשו והיא לקחה את זה מאוד קשה…התחילה להתעלף בכיתה וכל מיני תופעות בריאותיות…והיום היא בת 21 ורק עכשיו היא קלטה שהנפש שלה קיבלה טראומה מאוד חזקה עבור ילדה בת 11…וזה מתבטא בבעיה הרפואית שיש לה סימפטומים אך הרופאים לא מבינים מהי…היא כתבה לי שהתובנה הזאת באה אליה כהארה…היא פתאום בבת אחת הבינה הכל…ומשהו השתחרר אצלה…10 שנים של חידה, קיבלו תשובה למקור הנפשי שהתחיל את התופעה הפיזית.

למה אני מספר לכם את זה?

כי אני מאמין שמי שקשוב לקול הפנימי של האינטואיציה שלו, מקבל דרכו מסרים שהוא צריך ויכול להעביר לאחרים…אז שימו לב לאינטואיציה שלכם, ושימו לב למה שאחרים משתפים אתכם מהאינטואיצה שלהם, כי אנחנו כאן כדי לעזור אחד לשני.

וזה מביא אותי לקליפ שאתמול אחי שלח אלי…צפיתי בקליפ פעמיים כי הרגשתי אינטואיטיבית שיש כאן מסר עבורי…משהו שאני צריך לעשות.

ואיכשהו הקליפ הזה מתחבר למאמרים שפרסמתי בשבוע שעבר העבודה של חיינו ו – איך עושים כסף ממה שאוהבים? אך בצורה הפוכה לגמרי, וזה הדבר המעניין…

שוווה לראות את כל ההרצאה (יש כתוביות בעברית) אך הדבר שרלוונטי למאמרים שפרסמתי הוא שאמנדה מביאה כאן ערוץ נוסף ולא סטנדרטי לקבלת כסף תמורת מה שאנחנו אוהבים לעשות.

וזה מתחבר לכך שהתכתבתי יומיים לפני עם חגית מאתר אישה (זאת ששאלה אותי את השאלה במאמר איך עושים כסף ממה שאוהבים)…היא שלחה לי תמונה של הבת שלה שהיא מוסיקאית מוכשרת (עוד מעט 16) עומדת ברחוב עם גיטרה ואוספת כסף כדי לקנות מגבר ללהקה שלה.

הנה שירז מופיעה ברחוב בגיל 15 כדי לעזור ללהקה שלה לרכוש מגבר.

(ודרך אגב הנה שיר מקורי שאהבתי של שירז).

shiraz

אמרתי לה שאם יש לה לבת שלה אומץ לעמוד ככה ברחוב ולבקש עזרה כדי להגשים את החלום שלה…היא תותחית והיא תצליח…וזה מתקשר לקליפ ולמסר של אמנדה…אמנדה קיבלה את כל התובנות שלה בזמן שהיא בילתה כ 7 שנים בהופעת רחוב לבושה ככלה גבוהה וחילקה לאנשים פרחים תמורת החלפת מבט של אהבה וכסף ששמו לה בדלי…כסף ששימש עבורה כאמצעי להמשיך וליצור את המוסיקה שלה…והכל מתחבר למסר אחד…

המסר שקיבלתי מהקליפ של אמנדה נמצא בקטע הבא:

לאחר שהיא גייסה 1.2 מיליון דולר עבור המוסיקה שלה…המדיה שאלו אותה: ״אמנדה, יש כלכך הרבה הורדות פיראטיות בתחום המוסיקה איך הצלחת לגרום לקהל שלך לשלם לך?״ והיא ענתה: ״לא גרמתי להם, ביקשתי מהם. ודרך האקט של לבקש מהם…התחברתי אליהם…וכשאתה מתחבר אליהם…הם רוצים לעזור לך.״

במילים אחרות, המסר של אמנדה כאן הוא חיבור של אהבה. המעריצים שלה מרגישים את האהבה שיוצאת ממנה אליהם, בדיוק כמו שהעוברים והשבים הרגישו את זה ממנה שכשהיא היתה ״פסל״ שמחלק פרחים ברחוב ויצרה איתם קשר עין.

 

וכשמרגישים את האהבה הזאת…כפי שכתבתי במאמרים…״כשאנחנו בפוקוס על נתינה מאהבה, מכל הלב….הכסף מגיע.״

הדרך שהיא חידשה לי שלא ממש הכרתי זאת הדרך של בקשת נתינה מאנשים שמקבלים ממך משהו באהבה…בדיוק מה ששירז עשתה בתמונה כשהיא ניגנה ברחוב כדי לאסוף כסף למגבר עבור הלהקה שלה.

להרבה מאיתנו קשה לבקש…כי זה מתחבר אצלינו לחולשה, ולבושה.

המחשבה הראשונה שקופצת לראש היא: ״מה אנחנו קבצנים?״

ואם מישהו שמכיר אותנו יזהה אותנו מנגנים ברחוב או מופיעים באיזה הופעת רחוב או מבקשים ״מימון המונים״ לפרויקט שלנו דרך האינטרנט…אבוי לבושה!…וזה משהו כלל עולמי הבושה הזאת…להראות חולשה…למרות שההיפך הוא הנכון…לבקש עזרה זה להראות גבורה, זה דורש המון ביטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי.

ודווקא את הפעולה ההפוכה של לתת כסף לאנשים מוכשרים שמופיעים במופעי רחוב או כאלה שמגייסים כסף לפרוייקט שאנחנו מאמינים בו כן קל לנו לעשות…

למה כלכך קל לנו לתת וכלכך קשה לנו לבקש או לקבל?

כי לבקש ולקבל ממישהו עזרה מתחבר אצלינו לחולשה, לפגיעות, ולהיות חשופים לאפשרות של דחיה.

האגו שלנו לא אוהב להראות חולשה שכזאת, רמת פגיעות שכזאת…ודווקא אלה שמצליחים להתגבר על האגו, להתגבר על הבושה, ומרגישים שהם כן נותנים משהו, והם לא מכריחים אף אחד לשלם להם…הם אלה שמצליחים.

והאמת היא כפי שאמנדה ואחרים כבר הוכיחו…שקהל שאוהב אותך, ומתחבר אליך…רוצה שתצליח! הוא רוצה שתמשיך לעשות את מה שאתה עושה כלכך טוב, כי זה חוזר אליהם…הם ממשיכים ליהנות מפירות היצירה שלך.

וזה עושה להם טוב לדעת שהם חלק מההצלחה שלך, חלק חשוב ביותר.

אומנים מביונסה ופארל ועוד…כולם כל הזמן מודים לקהל שלהם שתומכים בהם, שקונים את השירים, שמשתפים את החברים שלהם ברשתות חברתיות ובאים להופעות…כי זה מה שנותן להם את האפשרות להמשיך וליצור ולתת לקהל בחזרה.

לפני מספר שבועות אחי ואשתו קנו את הדיסק החדש של עידן רייכל…כן ממש דיסק פיזי. שאלתי אותם: ״מישהו עדיין קונה דיסקים פיזיים? הרי כל השירים שלו נמצאים ביוטיוב…

אך יש סיבה לכך שהם קנו את הדיסק שלו…הם אוהבים את המוסיקה שלו…היא מתחברת אליהם…והם רוצים לתמוך בו כדי שהוא יוציא עוד הרבה דיסקים כאלה בהמשך.

וזה מה שקרה גם לאמנדה…אחרי הופעה שלה הגיע איזה בחור, השפיל את המבט שלו, מסר לה 10 דולר ואמר לה: צרבתי מחבר דיסק שלך…וכלכך אהבתי אותו שאני רוצה לשלם לך.

והיא מספרת שזה קרה בעוד הופעות…שהקהל שלה רצה לתמוך בה…אז היא החליטה ברגע הזה לשים את כל המוסיקה להורדה בחינם באתר שלה, ולתת לאנשים להחליט כמה הם רוצים לשלם לה, אם בכלל…ומסתבר שזה עובד עבורה.

וזה רק מראה שיש דרכים שונות להתפרנס ממה שאנחנו אוהבים לעשות…והדבר החשוב הוא לזכור את הכלל של להיות בפוקוס על יצירה ונתינה מכל הלב, והפרנסה תגיע.

מהי אמנות הבקשה?

אמנות הבקשה היא אמנות ההתגברות על הבושה.

הנה אינדיקציה מאוד חשובה: כשמרגישים בושה, רגשות אשמה, פחד וכדומה…זאת אינדיקציה לכך שהאגו מתחיל להתגונן…האגו מתחיל לפחד על המקום שלו…החומה שהוא יצר מתחילה להיסדק…ואור מתחיל להיכנס פנימה.

בושה יכולה להישאר רק במקומות סגורים…כשאנחנו פותחים את הדלתות ונותנים לה לצאת החוצה באופן חופשי…היא נעלמת ולא חוזרת…זה אנחנו שמחזיקים אותה, ומה שאנחנו מחזיקים, מחזיק אותנו.

כשמשחררים את הבושה,  משחררים גם את האגו, ואפשר להסתכל בעיניים, אפשר להתחבר מלב אל לב…ולא שוכחים את החיבור הזה אף פעם.

היזכרו בכל מיני אנשים שעזרו לכם בחיים…אפילו אנשים זרים…כמו הבחור שעזר לי לא מזמן כשהיה לי פנצ׳ר בשדה התעופה בלילה בזמן שחמותי מאחרת לטיסה להוציא גלגל ספייר תקוע עם כלים לא כלים…ונלחם עד הסוף…עד שהוא מצליח…ובסוף אפילו החליף לי בעצמו את הגלגל…לא בגלל שאני לא יודע להחליף…הוא כלכך רצה לעזור והיה באקסטזה של נתינה.

ראיתי שהוא מעשן…אז הוצאתי 100 ש״ח ואמרתי לו: ״קח זאת התודה שלי, ראיתי ששרפת פה הרבה סיגריות על העצבים של לשחרר לי את הגלגל…אז זה להחזרת הסיגריות…״

הוא אמר לי: ״מה פתאום…עשיתי את זה מכל הלב…״ והתרחק לכיוון הרכב שלו…

צעקתי לעברו: ״שתדע אתה אדם מיוחד…אין הרבה כמוך״ הוא הסתובב אליי, חייך ואמר: ״אני יודע.״

איזה ביטחון, איזה יופי…הוא לא אמר את זה ביהירות…הוא פשוט יודע מי הוא וזאת דרך החיים שלו.

כלכך אהבתי את זה…אדם שיודע שהוא טוב, לא צריך להתבייש בזה…לא צריך לומר: ״לא זה כלום…זה בסדר…אפשר לחשוב מה כבר עשיתי…״ לא! להגיב כך זה גם בושה.

כשנותנים לך מחמאה על דבר טוב שעשית, תקבל את זה, תקבל את האהבה בראש מורם, תביט לאדם שנותן לך את המחמאה בעיניים ותראה אותו…תראה את החיבור מלב אל לב שמתרחש ברגע המופלא הזה.

אז נכנסתי לרכב…אני נוסע…ופשוט יש לי דמעות בעיניים…הוא גרם לי להרגיש כלכך הרבה אהבה…ולהאמין מחדש באנשים…הוא לא היה חייב לעזור לי בכלל..שלא לדבר על עד רמת עזרה שכזאת…ואני פשוט לא יכול להסביר אפילו את הכרת התודה שהרגשתי באותו הרגע.

הכרת התודה על העזרה שלו שבאה ממקום כלכך טהור…אני נזכר בזה עכשיו ומתרגש מחדש…ומה שבטוח זה, שאני לא אשכח אותו בחיים! ואני זוכר את כל מי שעזר לי…בכל תקופה בחיים, ויש לי המון אהבה אליהם.

אני יכול להבטיח לכם שאתם זוכרים כל אדם שעזר לכם בחיים…ואתם תזכרו אותו לנצח, כי הוא עורר בכם אהבה והכרת תודה…ואינטואיטיבית כולנו יודעים שבשביל זה אנחנו פה…לתת ולקבל אהבה…כל השאר משני.

בשביל מה אנחנו נמצאים פה? בשביל החיבור הזה ביננו, כדי לתת ולקבל אהבה.

והרבה מאיתנו לא מסוגלים לקבל אהבה…כי לימדו אותם בילדות לא להיות פגיעים…להראות שאנחנו חזקים…במיוחד בנים…שאנחנו מברזל…שאנחנו תמיד יכולים להסתדר לבד…ושזאת בושה לבקש עזרה.

ובדיוק ההפך הוא הנכון…

אנחנו כיחידים שמרכיבים את החברה כולה, חייבים לעזור אומץ ולהתגבר על הבושה שלנו…בכל תחומי החיים…כי הבושה ורגשות האשמה הם מה שמנתק החיבור הישיר של האהבה בינינו.

כפי שאמנדה אמרה…לבקש עזרה זה ליצור קשר, ליצור חיבור של אהבה עם האחר…וזה הדבר שבאנו לעשות כאן, לאהוב.

אני כותב מאמרים ועונה לאנשים על שאלות…זאת האהבה שלי, זאת העזרה שאני נותן לכל מי שצריך את מה שיש לי לתת…ואני מוכן עכשיו להיות גם בצד שמקבל.

וזה בדיוק הניסוי שאני הולך לעשות ברגע זה ממש.

מה שאני הולך לעשות, זה לפתוח ערוץ לקבלה של אהבה בצורה של כסף…עבור כל מי שרוצה לעזור ולתמוך ביצירה שלי.

תיבת האהבה נמצאת כאן למטה…

אלכס זיו

טיפ אהבה לאלכס
טיפ אהבה לאלכס
למי שמעוניין לתת לי מתנה על האהבה וההשקעה שלי, הערוץ שלי פתוח לאהבה:
מחיר:
הטיפ שלך: ₪ 


מוצרים של אלכס זיו