טריק גאוני למציאת העבודה של חיינו


איך אפשר לדעת מהי עבודת חיינו?

מה באמת באנו לעשות כאן?

הנה דרך פרדוקסלית ולא שגרתית לגלות את זה…

your work

אהבתי את הציטוט הזה, כי הוא מכיל אמת פרדוסקלית…ומשום מה, אני כל פעם מחדש מגלה את הפרדוקס שבאמת.

כל פעם שאני מגלה איזה אמת לגבי החיים…האמת הזאת הולכת נגד כיוון החשיבה הרגיל…זה כאילו שהאמת נמצאת בדיוק בצד ההפוך לזה שכולם חושבים.

האמת היא פרדוקס.

אז אוקיי, בואו נתחיל עם הפרדוקס…הנה התרגום של הציטוט שבתמונה:

״העבודה שאתה עושה בזמן שאתה דוחה לאחר-כך / מתחמק מהעבודה שאתה אמור לעשות, היא כנראה העבודה שאתה צריך לעשות לשארית חייך.״

כמה פרדוקסלי וכמה נכון.

זה דורש המון אומץ, אהבה והתמדה…אך כלכך נכון.

ומצד שני זה אומר שאם אתם לא מתחמקים או דוחים לאחר-כך את העבודה הנוכחית שאתם אמורים לעשות, אתם נמצאים בעבודה הנכונה ואתם צריכים להמשיך לעסוק בתחום הזה.

איזו פעילות יצירתית אתם עושים כשאתם מתחמקים מעבודה נוכחית רשמית שאתם אמורים לעשות…מציירים, שרים, רוקדים, מנגנים, כותבים, מצלמים, מטיילים בטבע, עושים מדיטציות, עוסקים בספורט, מעצבים משהו, בונים משהו?

וזאת אינדיקציה טובה גם לגבי ילדים…כשהם מתחמקים מלעשות שיעורים…האם הם עושים משהו יצירתי?

האם הם יוצרים משהו? מציירים, כותבים, שרים, רוקדים? אפשר כבר לזהות את המשיכה לתחום מסוים מגיל מאוד צעיר.

כשהייתי נער, בכל פעם שהתחמקתי משיעורים או התכוננות למבחן, ברחתי לנגינה בגיטרה, לכתיבת שירים ומנגינות, לקריאת ספרים וכתיבה. זה היה המפלט שלי מהשעמום הנוראי של שינון תאריכים היסטוריים שלא מעניינים אף אחד חוץ מאת המורה…וגם לגבי זה אני לא בטוח : )

יובל המבולבל סיפר שאימא שלו הייתה תופרת לו בובות יד כדי שהוא יוכל לעשות הצגות לילדים בהפסקות…בכל מקום שהוא היה הוא הצחיק ועשה הצגות…זאת ההתחמקות הפרטית שלו, וזה המקצוע שלו היום.

איש עסקים ויזם מצליח סיפר שכשהמורה היתה מדברת בשיעור, הוא היה מתכנן בצד האחורי של המחברת שלו כיצד הוא יעשה כסף מדוכני לימונדה בשכונה ומכירת קלפי בייסבול בקניון…הוא היה תלמיד גרוע, היום הוא איש עסקים שמעסיק מאות עובדים.

וולט דיסני היה מצייר את הדמויות המצוירות שלו בכל זמן פנוי אפשרי…זאת הייתה ההתחמקות שלו ״מעבודה״ אמיתית : )

מתופף של להקת רוק ידועה נחשב לתלמיד בעייתי עם הפרעות קשב וריכוז…אך בכל פעם שהוא ברח מהשיעור, הוא היה יושב מתחת לעץ בבית הספר, לוקח שני ענפים ומתופף בריכוז מלא…ההתחמקות הזאת…הובילה לקריירה מצליחה ביותר.

גננת ותיקה אחת סיפרה לי על הילד הכי מופרע שהיה לה בכל שנותיה כגננת…הוא היה קורע וילונות בגן והופך את הגן בכל יום…עד שהיא שמה לב שהוא נהיה רגוע בכל פעם שהוא מצייר.

היא המליצה להורים שלו לשלוח אותו לחוג ציור, והיום הוא עובד בציור ועיצוב גרפי ויש לו לדבריה עבודות מהממות שהוא שולח אליה מידי פעם באימייל.

מהי העבודה / היצירה שאתם עושים כשאתם מתחמקים מעשיית העבודה הנוכחית שלכם?

יכול מאוד להיות שזה המקום שעליכם להשקיע בו את כל האנרגיה שלכם…כי זאת העבודה של חייכם, זה מה שבאתם לעשות כאן.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו