למה אתם מחכים!

אין שום תירוץ! אם אתם באמת רוצים לעשות משהו…באמת, באמת…

אתם תעשו אותו מבלי לחכות רגע, עם כל מה שיש לכם כעת…

תזכרו איך כשהייתם ילדים וראיתם סדרה שאתם אוהבים, ולא היה לכם את הכלים או המיומנות…בכל זאת באמצעות הדמיון וכל מה שהיה בסביבה, נכנסתם לזה! הייתם בתוך העשייה, בתוך החוויה…אלה הם חיים!

אנחנו היינו בונים חץ וקשת מענפים ומתאמנים בקליעה למטרה…לא חיכינו שאחד המבוגרים ימצא לנו איזו חנות שמוכרת חץ וקשת…לא ביקשנו מאף אחד דבר…

פשוט יצרנו חץ וקשת עם מה שהיה לנו…והחץ אכן עף : )

יובל המבולבל סיפר לי שכשהוא היה ילד, הוא מאוד רצה לנגן באורגן, אך לא היה להורים שלו כסף לרכוש לו אחד…אז הוא לקח קרטון וחתך אותו בצורה של אורגן וצייר עליו קלידים, וניגן עליו כל היום…היום יש לו 7 קלידים : ) אך הוא פעל! ולא חיכה שיהיה לו אורגן אמיתי…וזה הסוד! אין למה לחכות ואין תירוצים. ילדים פשוט קופצים פנימה לתוך הדמיון ולתוך המשחק, מבלי לחכות…

הגיטרה הראשונה של ג'ימי הנדריקס הייתה גיטרה אקוסטית בשווי של 5$…הוא לקח אותה וניגן בה כמו שמנגנים בחשמלית…בעזרת הדמיון שלו…הוא התחיל להיות הג'ימי הנדריקס, האגדה שהוא, עם הגיטרה הזאת.

הדמיון משלים לנו את כל מה שחסר…כשהתשוקה בוערת בנו מבפנים, ואנחנו נותנים לה חופש פעולה.

גם אם הוא היה מקבל גיטרת צעצוע או מטאטא במקום גיטרה…בעזרת הדמיון והתשוקה שלו כילד,

הוא עדיין היה מנגן עליהם כמו ג'ימי הנדריקס האגדה.

יש מתופפי רחוב שמנגנים על דליים של שטיפת רצפה ופחי מתכת שמצאו בזבל ועושים מוסיקה שלא תבייש אף נגן תופים מקצועי.

הם לא מחכים למישהו שייקנה להם מערכת תופים וירשום אותם לחוג תיפוף.

אחד מאגדות התופים, היה ילד "בעייתי" בבית הספר שלא הצליח ללמוד…בהפסקות ולפעמים כשהוא היה מבריז משיעור…הוא היה מתופף על עץ שבחצר בית הספר כאילו אין מחר…עד שמישהו קלט את זה וביקש מההורים שלו להשקיע בו בתחום של תיפוף…כי יש לו את זה.

גם אני, בבית הספר, הייתי הופך את הכיתה בהפסקה להופעה של להקת מיומנה : )

הייתי מתחיל לתופף קצב על השולחן ומנחה ילדים אחרים איך להצטרף אליי…וזה נשמע מדהים! עד שאיזה מורה שהיה בסביבה היה מפסיק לנו את החגיגה עם כניסה דרמטית לכיתה במבט מופתע וזועם 🙂 חחח…

התשוקה החזקה שמגיעה מבפנים לעשות משהו, מעוררת את הדמיון, ושניהם (אם אנחנו מאפשרים להם) מתחילים לייצר דברים נפלאים.

ילדים הם מדהימים! הם פשוט מדהימים והם מודל לחיקוי עבורנו המבוגרים ששכחו מה זה ליצור מתוך תשוקה ודמיון.

שכחנו מה זה לחיות…

הפכנו למפונקים ומתלוננים סדרתיים…והכי גרוע…אנחנו עושים עבודה נהדרת בלהוציא לילדים את רוח היצירה מהמפרשים…

כדי שיהיו רציניים וטרודים כמונו…כדי להכין אותם לחיים, ל "מציאות המרה" של החיים כמבוגר…

כמובן שבגישה הזאת טמונה כל הבעיה…במעבר מרוח היצירה החיה והפועמת, לחשיבה מתוך "קופסה" ורפורמה חברתית.

שימו לב איך רוב המבוגרים מחכים תמיד שיביאו להם משהו…שמישהו ייתן להם משהו כדי שהם יתחילו לזוז…

הם צריכים מערכת הגברה הכי טובה….הם צריכים שמישהו ייתן להם הלוואה או ישקיע בהם, הם צריכים את הכלים הכי טובים…הם צריכים וצריכים וצריכים…ורק אז הם יתחילו להיות יצירתיים ויוכלו להגשים את עצמם.

הם צריכים את כל התנאים, לפני שהם מזיזים את…

וזה בדיוק הפוך…אתה מקבל את כל הדברים האלה, רק אחרי שאתה נהייה האדם הזה, קודם כל ברוחך, בדמיונך, ובשימוש בכל משאב שיש לך בסביבה כדי להיכנס למשחק של היצירה.

ראיתם פעם מבוגר שחושק באיזה רכב, יושב בסלון ומחזיק הגה שהוא יצר מקרטון…לוחץ על דוושת גז דמיונית ועושה קולות של מנוע עוצמתי שמחליף הילוכים?

מה פתאום…השתגעתם? רק ילדים או משוגעים יכולים לעשות דבר כזה…זה מביך, זה טיפשי, זה ילדותי, זה יצירתי : ) ומלא בתשוקה…זה ממש לא מתאים למבוגר רציני.

וולט דיסני היה נהג אמבולנס, וכשנגמרו לו הדפים לציור…הוא צייר על האמבולנס! כל האמבולנס היה מלא בדמויות המצוירות שלו מבפנים ומבחוץ…

לפני שהתחלתי את האתר הזה והתחלתי לכתוב מאמרים וליצור מוצרים להמונים, במשך כמה שנים, הייתי הולך כל יום שעתיים לים עם מחברות, פנקסים…ומוציא מאמרים…כותב תובנות שבאות אליי…ככה סתם, עבור אף אחד, ללא שום מטרה…פשוט מתוך האנרגיה היצירתית שלי.

בגלל זה מה שאני עושה היום, בא לי בטבעיות…לא חיכיתי לאתר, או לקהל…לא חיכיתי לאף אחד.

אם אתה מחכה למישהו…אתה מחושב מידי, אתה חושב כמו מבוגר…אתה מאבד את המומנטום של היצירה שבאה מתוך תשוקה טהורה ומפעילה בך את יכולות הדמיון העוצמתיות שבך.

אם אינך מחכה לאף אחד…אתה שוב ילד! רוח הילדות הבלתי מתפשרת פועמת בך…ומכאן מתחילים דברים גדולים להיווצר, מכאן מתחילות אגדות, מכאן מתחילים החיים, במלוא מובן המילה…

ויש בכם את זה!!! ובגדול.

תנו לעצמכם את הרשות להיות שוב ילדים…ואל תחכו יותר לאף אחד…תגלשו על רוח התשוקה…

אז למה אתם מחכים?

למי אתם מחכים?

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו