תרגיל הניצחון שלך

בתחרויות ריצה יש סרט אדום בקו הסיום שהמנצח שמגיע ראשון לקו הזה קורע.

כדי לזכות בתהילה עליך לחצות ראשון את הסרט האדום של קו הסיום, עליך לנצח!

הניצחון הכי גדול תמיד הוא לא הניצחון על אחרים, אם זה מה שאתה מחפש, זהו ניצחון חסר משמעות מכיוון שזה מגיע מהאגו, והאגו הוא רק צל, הוא אשליה שבאה מתוך חוסר, זהו מילוי זול ומזויף, חיקוי לדבר האמיתי.

הניצחון האמיתי הוא הניצחון על עצמך.

התרגילים הבאים מתוכננים לעזור לך לנצח את עצמך.

תרגיל הניצחון הראשון

התרגיל הראשון הוא מהיר וניתן לתרגל אותו שוב ושוב במהלך היום בכל מקום שרוצים, פשוט לעצום את העיניים לכמה שניות ולראות את זה!

בחר מטרה וחשוב עליה כעל פרס שאתה מקבל ברגע שאתה חוצה את קו הסיום…קורע את הסרט האדום…

מהו קו הסיום של המרוץ שלך, מהו קו הניצחון שלך?

האם זה בריאות? אהבה? קריירה? כסף?

חשוב מאוד שקו הניצחון הזה יהיה מטרה מוגדרת ומדויקת…לא משהו כללי…הפרס הזה הוא פרס מדויק.

דמיין לרגע את המטרה הזאת ותראה את קו הסיום, את הסרט האדום שמתוח מצד לצד ומחכה לך…

עכשיו…

אני רוצה שתראה את עצמך חוצה את קו הניצחון הזה ומשיג את המטרה הגדולה שלך …תראה את עצמך קורע את הסרט האדום ומגיע! משיג את זה עכשיו…

ואני רוצה שיהיה לך ברור ותהיה מודע לכך שהניצחון הזה הוא ניצחון קבוצתי שכולל בתוכו את "החבילה השלמה" שכוללת את כל שאר המטרות שלך.

לדוגמא, אם אתה בוחר שקו הניצחון הזה הוא סכום כספי שאתה רוצה להגיע אליו…

להגיע לקו הניצחון הזה ולזכות רק בכסף, הוא ניצחון דל וחסר משמעות.

אך אם אתה מגיע לקו הזה יחד עם אהבה, משמעות, עשייה יצירתית, שיפור חייך וחייהם של אחרים, אם אתה מגיע כאדם שהתפתח, שהתקדם בכל המובנים…ניצחת בגדול!

וכך לגבי כל מטרה אחרת, היא תמיד חייבת לבוא עם החברות שלה, עם המטרות האחרות.

קח איתך לקו הניצחון, את כל החבילה של הדברים הטובים יחד עם הפרס הראשון של השגת המטרה.

אני רוצה שתדמיין את עצמך עכשיו שוב קורע את הסרט האדום של קו הניצחון כאשר זכית בפרס (המטרה שלך) ואתה מגיע לנקודה הזאת כחבילה אחת שלמה של דברים טובים, כהרמוניה קבוצתית שהפרס הוא הדובדבן שעל הקצפת.

הניצחון על עצמך – גרסה מתקדמת יותר של התרגיל

עכשיו הדמיון הולך להיות מעניין יותר…

חזור עכשיו לקו ההתחלה של המרוץ האישי שלך שהמטרה שלו היא לנצח את עצמך ולהגיע לקו הניצחון כחבילה של הישגים.

ראה את עצמך מוכן לריצה…כולך דרוך…אתה מרגיש הכי טוב שאפשר להרגיש, מלא התלהבות, האנרגיה זורמת בגופך כמו חשמל…אתה חי, אתה ממוקד, אתה חזק! מוכן…

3…2…1 וצא לדרך!

אתה מתחיל לרוץ, ותוך כמה שניות מפתח מהירות עצומה, אתה מתקדם בקלילות, ממש בריחוף, ממוקד במטרה…

אני רוצה לגלות לך משהו קטן בקשר להמשך…לאורך המסלול אתה תפגוש תיכף דמויות שנראות כמוך אך משום מה הן זזות בקושי, חלקן נעצרו ומחזיקים את הצד שלהם מהכאב של הריצה שקשה להם…המשך לרוץ…

הנה אתה רואה מקדימה איך הגרסה של עצמך, של זה שלא מתמיד בשום משימה (ונראה בדיוק כמוך)…מתחיל להאט מהריצה ולבסוף עוצר את עצמו ומחליט שהוא לא מסוגל לעשות את זה יותר…אתה רואה את האכזבה שבעיניו כשהוא רואה אותך חולף לידו בקלילות…הוא אומר לך בהצלחה ומראה לך את סימן האגודל…לא אצבע משולשת…אגודל : )

אתה מבחין במשהו מוזר שקורה…ברגע שהקפת אותו, הוא נעלם כמו אשליה…פשוט התפוגג לאוויר…ואז אתה מבין שכל הפעמים הללו שלא התמדת בהן קרו בגלל שנתת לבחור הזה להוביל אותך…אבל לא עוד! היום במרוץ הזה, הפעם זה נגמר, הפעם האני האמיתי שלך הוא זה שרץ קדימה והוא מסוגל הכל.

אתה ממשיך לאורך מסלול הריצה, הנה הדרך מתעקלת שמאלה ואתה מגלה עוד אחד שנראה כמוך ומתחיל לקרטע בריצה…זה הפחדן! ומה הסיבה שלו אתה שואל?

הוא פשוט מפחד לנצח בתחרות, הוא מפחד מביקורת, הוא מפחד מאחריות, הוא מפחד מהצל של עצמו, הוא מפחד מהפחד עצמו…אך משום מה הוא מעדיף לספר לעצמו סיפורים ומעשיות ולהתחפש לגיבור…אתה מביט לו בלבן של העיניים והוא לפתע מתפוגג ונעלם…"עוד אשליה?" אתה שואל…כן, גם הוא היה אשליה שהתלבשה עליך יותר מידי פעמים…ועכשיו זה נגמר, אחת ולתמיד…אוףףף..איזה כיף להיפטר מהטיפוס הזה…

אתה ממשיך לרוץ הלאה ורואה עוד אחד שנראה כמוך…הוא רץ בזיגזג…ונדמה שאפילו קדימה ואחורה…"מה נסגר איתו?" אתה שואל…

מה כתוב לו על השלט שעל הגב? כן, זהו הטיפוס הספקן…והוא בכלל לא בטוח מה הוא עושה כאן, הוא לא בטוח שזה יעבוד, הוא לא מאמין בעצמו…הוא מחכה למשהו שיקרה כדי שהוא יאמין…אך שום דבר לא קורה…אתה עוקף אותו בקלילות ואומר לו עם חיוך: "אמונה היא המפתח לכל הצלחה…שלום, ולא להתראות" והנה גם הוא מתפוגג אל האוויר…גם הוא לא היה אמיתי…

המהירות שלך רק הולכת ומתגברת ככל שאתה נפרד מהטיפוסים הללו שנראו כמוך, אתה מגביר את הריצה, האשליות השליליות הריקות הללו שלבשו את הצורה שלך בעבר והתחזו לך רק הכבידו…איזו הקלה עכשיו…

אתה מביט לאחור ורואה שהשארת אבק מאחוריך…ואין אף אחד ברדיוס קרוב אליך…והנה אתה מתקרב לקו הסיום, לניצחון האישי שלך על עצמך…הרבה קהל התאסף כדי להריע לך, כולם מוחאים כפיים וצועקים קריאות עידוד…הם קוראים בשמך…הנה עוד צעד קטן וקרעת את הסרט האדום…ניצחת בגדול!

איך זה מרגיש לנצח? זה מרגיש טוב, זה מרגיש אמיתי! וזה אמיתי…זהו האני האמיתי שלך.

והפרס הגדול הוא לא הפרס עצמו, אלא זה שמקבל את הפרס.

האישיות שאתה, הגדולה האישית שלך, זאת שמצאת שקיימת בך והיא השכבה האמיתית של ההוויה שלך.

זה מי שאתה, זה אתה האמיתי, ועכשיו אתה יודע את זה.

זה הניצחון האמיתי שלך, להיות הכי טוב שאתה. ולדעת בוודאות שאתה יכול להלך בכל יום בנעלי הריצה של המנצח, מפני שעכשיו הבנת את הגישה הנכונה, מצאת את הכוח האמיתי שבך.

אלכס זיומוצרים של אלכס זיו